عسل طبیعی

ترک پا و عسل اگر پوست  پاشنه پا ضخیم شود و یا خشک شود باعث ترک خوردن پاشنه پا می شود. این ترک ها می توانند خیلی کوچک باشند و یا عمیق و دردناک باشند. ترک پا به علت افزایش فشار ناشی از اضافه وزن، پوشیدن کفش نامناسب، آب و هوای خشک، تغذیه نامناسب و عفونت های قارچی رخ می دهد. اگر ترک پا باعث اذیت شدن شما می شود و یا احساس خوبی با انها ندارید. از کرم مرطوب کننده عسل به صورت روزانه استفاده کنید تا بهبودی را تجربه کنید.

مواد تشکیل دهنده: شیر، عسل، پرتقالماسک شیر و عسل برای ترک پا

چرا عسل؟ عسل آبدوست هست یعنی باعث جذب و نگهداری رطوبت می شود و همین موضوع عسل را گزینه مناسبی برای پوست های خشک می کند.وقتی عسل را روی پوست خود بگزارید رطوبت را به سمت پوست جذب می کند و خشکی پوست را بهبود می بخشد. علاوه بر این عسل باکتری ها و قارچ ها را از پوست دفع می کند و اگر ترک پا تبدیل به زخم شده باشد آن را درمان می کند.

چرا شیر؟ شیر مقادیر زیادی ویتامین A دارد که برای داشتن پوست سالم ضروری است همانطور که به تعمیر و جوان سازی پوست هم کمک می کند. شیر همچنین باعث می شود که غلظت عسل کم شود و اعمال آن راحتتر باشد.

چرا آب پرتقال؟ پرتقال منبع ویتامین C هست. این ویتامین باعث تحریک  تولید کلاژن می شود که ماده ای هست که به پوست خاصیت الاستیک و نرمی می دهد. وقتی سن ما افزایش پیدا می کند تولید کلاژن در بدنمان کاهش پیدا می کند و این موضوع باعث ایجاد چین و چروک می شود. جذب آب پرتقال و یا ویتامین ث باعث می شود پوست انعطاف پذیری خود را به دست آورد و دچار ترک نشود.

برای تهیه این کرم شما به مواد زیر نیاز دارید.

1-یک فنجان عسل

2-یک یا دو قاشق شیر

3-عصاره نصف یک پرتقال


روش تهیه و استفاده:

عسل را اندکی گرم کنید تا روان شود. دو قاشق شیر و آب پرتقال هم  به آن اضافه کنید. گرم کردن شیر هم به روان شدن مخلوط کمک می کند. اگر سنگ پا دارید به وسیله آن مقداری از پوست های مرده را از قبل از اعمال کرم مرطوب کننده جدا کنید. کرم را به پوست پا بمالید و به خوبی ماساژ دهید تا تمام قسمت های خشک و ترک خورده را بپوشاند.

بگزارید کرم به مدت 45 دقیقه روی پوست باقی بماند بعد با آب گرم بشویید و کاملا خشک کنید. این کار را روزی دوبار انجام دهید. اگر اذیت نمی شوید می توانید قبل از خواب از این کرم استفاده کنید و بگزارید تا تمام شب روی پوست باقی بماند. اگر در روز نیاز به راه رفتن پیدا کردید می توانید پاشنه پایتان را با گاز پانسمان بپوشانید و به کارهایتان برسید ولی چون گاز به عسل می چسپد شاید احساس خوبی نداشته باشید.

این کرم به مدت یک ماه در یخچال قابل نگهداری هست. هر وقت خواستید از آن استفاده کنید آن را از یخچال خارج کنید و ظرف آن را داخل یک کاسه آب داغ بگزارید تا دوباره روان و قابل استفاده شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید