عسل طبیعی

کاهش استرس و اضطراب به وسیلۀ عسل در رژیم غذایی
یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد که مصرف عسل اضطراب را کاهش داده و موجب بهبودی حافظه و جلوگیری از پیری زودرس می‌شود. به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانشمندان معتقدند که عسل حاوی آنتی اکسیدان‌های مختلف است و می‌توان آن را به عنوان یک غذای کامل به شمار آورد و همچنین باعث زیبایی پوست شده و برای درمان انواع زخم معده و سوختگی‌های مختلف مؤثر است.
ویژگی منحصر به فرد عسل
1-به راحتی هضم می‌شود: مولکول‌های قند موجود در آن می‌توانند به راحتی به سایر قندها تبدیل شوند، به همین جهت حتی حساس‌ترین معده‌ها نیز می‌تواند آن را به سادگی هضم کند.
2-منبع بسیار خوبی از آنتی‌اکسیدان است: نقش بزرگی در جلوگیری از سرطان و همچنین بیماری‌های قلبی دارد.
3-سطح کالری آن پایین است: در مقایسه با سایر مواد قندی 40% کمتر کالری دارد. هر چند انرژی آن بسیار بالاست، اما به وزن بدن شخص اضافه نمی‌کند.
4-به سرعت در خون پخش می‌شود: وقتی با میزان مناسبی آب مخلوط شود. پس از 7 دقیقه در جریان خون پخش می‌شود و با آزادسازی ملکول قند به عملکرد بهتر مغز که اصلی‌ترین مصرف‌کنندۀ قند در بدن است، کمک می‌کند و مانع بروز خستگی می‌شود.
5-در سلامت و ساخت عوامل خونی مؤثر است: بخش مهمی از انرژی مورد نیاز برای این مورد تأمین می‌کند. به علاوه باعث تمیز شدن خون می‌شود و جریان خون را تنظیم و آسان می‌کند و مانع بروز مشکلات عروقی و تصلب شرایین می‌شود.
چند ویژگی جالب دیگر
1-عسل هرگز فاسد نمی‌شود، جهت نگهداری احتیاج به یخچال ندارد و می‌توان در دمای اتاق آن را نگهداری کرد.
2-به خاطر میزان بالای فروکتوز 25% شیرین‌تر از قند است.
3-در درمان آلرژی‌های فصلی برای ساکنین مناطقی که عسل از گل‌های همان منطقه به دست آمده است، بسیار مفید است.
4-تنها غذایی است که استفاده از آن باعث نابودی چرخۀ طبیعت نمی‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید