عسل طبیعی

•    چند نسخۀ مفید با استفاده از عسل در خصوص پوست (دست و صورت)
•    نرم کردن پوست
1-عسل خاصیت خورندگی زبری پوست بدن را دارد. چنانچه عسل را در چندین نوبت به نقاط زبر یا ترک خورده‌ی پوست بدن، دست‌ها، پاها و به خصوص پاشنه‌های ترک خورده بمالید، بهبود حاصل می‌شود.
2-مخلوط عسل و گلیسرین در مقادیر مساوی بهترین درمان خشکی و ترک‌خوردگی پوست دست و صورت می‌باشد.
3-برای لطافت پوست در یک شیشه یک قاشق سوپخوری عسل، 3 اونس گلیسرین، 5/1 اونس آب لیمو، نیم اونس لوسیون قرمز، یک اونس الکل و دو اونس گلاب ریخته در شیشه را بسته خوب تکان دهید تا لوسیون عالی برای پوست بدست آید.
•    سوختگی و کورک
عسل و آرد به مقادیر مساوی بهترین داروی معالج سوختگی و کورک می‌باشد مخلوط را روی محل قرار داده و بوسیله پنبه بپوشانید.
•    ماسک عسل
پوست تمیز در تماس با عسل یا مخلوط‌های حاوی عسل از شادابی و لطافت خاصی برخوردار می‌شود. در هنر آرایش و زیبایی، مخلوط‌های مختلفی از عسل را به نام ماسک (پوشش) عسل به کار می‌برند.
برای چهره‌های خسته و پف‌کرده مالیدن عسل و میوه‌جات به چهره در حالی که آن را تمیز کرده باشد، به مدت بیست دقیقه با استراحت بسیار مؤثر است.
در یک فنجان یک تخم مرغ را بشکنید و به آن نصف قاشق چایخوری عسل و یک قاشق غذاخوری شیر خشک اضافه نموده با چنگال خوب به هم بزنید تا کاملاً مخلوط شوند این مخلوط را روی صورت و گردن بمالید و 15 دقیقه دراز بکشید سپس با آب گرم شسته و شستشو را با آب سرد تکرار نمایید بتدریج چین و چروک صورت محو خواهد شد. (به پشت دراز بکشید و صورتتان را با عسل بپوشانید، فوراً احساس می‌کنید که پوست آن کشیده و سفت می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید