عسل طبیعی

 ماسک صورت برای درمان جای جوش

اگر شما درگذشته صورتتان جوش داشته است و الآن بهبود پیدا کرده است اما جای جوش روی صورتتان مانده است این مقاله را مطالعه کنید. در این نوشته چند روش طبیعی برای بهبود جای جوش صورت توضیح داده شده است. چند ماسک صورت برای درمان جای جوش

گاهی اتفاق می افتد که بعد از جوش زدن صورت و بهبودی آن جای جوش باقی می ماند اما نگران نباشید جای جوش دایمی نیست و معمولا جای جوش به تدریج بهبود می یابد و پوست خود را ترمیم می کند  البته اگر هنگام جوش زدن صورت جوش ها را بادست بکنید و زخم کنید ممکن است جای جوش دایمی شود. از بین رفتن جای جوش یک فرآیند زمانبر است و یک شبه اتفاق نمی افتد و کارهای زیادی هست که شما می توانید انجام دهید تا به پوست صورتتان کمک کنید خود را بهبود دهد.

این ماسک های صورت می توانند برای بهبود جای جوش به شما کمک کنند.

اخطار:اگر به هر کدام از مواد تشکیل دهنده ماسک های صورت حساسیت دارید قبل از اعمال آن بر صورتتان مقدار کمی از آن را بر روی بازوی خود بمالید و مدتی صبر کنید و اگر نشانه های حساسیت  ایجاد شد از آن ماسک استفاده نکنید.


ماسک جوش شیرین و آبلیمو:
آبلیمو: لیمو یکی از بهترین راههای طبیعی بهبود جای جوش و خود جوش صورت هست. تنها چیزی که نیاز دارید آب یک لیموی تازه هست استفاده از لیمو در ماسک در هر روز پوست های مرده را از بین می برد و رشد پوست جدید را تحریک می کند. اگر پوست خشکی دارید حتما بعد از استفاده از آبلیمو در ماسک از یک مرطوب کننده استفاده کنید.
جوش شیرین: جوش شیرین یک ماده دیگر برای از بین بردن جای جوش می باشد. جوش شیرین علاوه بر اینکه سلول های مرده روی سطح پوست را از بین می برد باعث می شود تا به مرور زمان جای جوش کمتر به چشم آید.
شما می توانید آبلیمو و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و به صورت خود اعمال کنید و بعد از 5 تا 10 دقیقه آن را بشویید. البته می توانید هر کدام از این مواد را نیز به تنهایی و با آب مخلوط کنید و از آنها استفاده کنید.


ماسک عسل و آبلیمو:
عسل همزمان دارای خاصیت ضدمیکروبی، آنتی اکسیدان و مرطوب کنندگی هست و هم برای درمان جوش و هم جای جوش به کار می رود.
آب نصف یک لیموی تازه را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به صورت خود اعمال کنید و بعد از 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید.


ماسک آلوئه ورا:
آلوئه ورا در دنیای آرایش و زیبایی به خاطر خواص درمانگرش کاملا شناخته شده است و استفاده از ماسک آلویه ورا به مرور زمان جای جوش را بهبود می بخشد. اگرچه ژل آلوئه ورا به صورت تجاری موجود هست اما بهترین روش این است که خودتان برگ آلوئه ورا را تهیه کنید و از ژل آن استفاده کنید.
ژل آلوئه را بر روی صورت خود با حالت ماساژ بمالید و بگذارید تا خشک شود و بعد از 30 دقیقه شستشو دهید و این کار را هر روز انجام دهید.


ماسک آسپرین و عسل:
آسپرین خاصیت ضد التهابی دارد و حاوی سالیسیک اسید می باشد که سلول های مرده پوست را از بین می برد و  در ماسک های درمان جوش صورت به کار می رود
روش تهیه: سه تا چهار قرص آسپرین  را پودر کنید و پودر آسپرین را در 2 قاشق غذاخوری ماست ساده و یا  مقداری ژل آلوئه ورا مخلوط کنید و اندکی هم به آن عسل اضافه کنید. این ماسک را بر صورتتان بمالید و بگذارید به مدت 15 دقیقه بماند و با آب گرم بشورید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید