عسل طبیعی

پرورش زنبور عسل در ایرانپرورش زنبور عسل در ایران
گرچه متاسفانه تاریخ ثبت شده و مستندی از وضعیت زنبورداری ایران وجود ندارد ولی همان طور که قبلاً به طور کامل شرح داده شد با بررسی تاریخ، گزارشات و نوشته های مختلف خصوصاً ادبیات دیرینه ی ایران و همچنین آثار باستانی مختلف متوجه می شویم که زنبورداری از زمان های بسیار قدیم در ایران رایج بوده است. خصوصاً در زمان هخامنشیان (حدود 460 سال قبل از میلاد) آثار مشخصی از وجود زنبورداری به عنوان حرفه و تفنن وجود دارد.
ولی آنچه که کاملاً مشهود است عدم پیشرفت صنعت زنبورداری به حد کافی در طول تاریخ گذشته در ایران بوده است. زنبور عسل عمدتاً در کندوهای محلی یا بومی نگهداری شده و معمولاً به صورت یک شغل جانبی و یا سرگرمی وجود داشته است. کندوهای بومی نیز به اشکال مختلف تنه درختی، کوزه ای، سبدی، چلیکی و غیره بوده اند.
بیشترین تکامل و پیشرفت زنبورداری در ایران در قرن بیستم صورت گرفته است که به تدریج کندوهای بومی به کندوهای جدید تبدیل شده و وسایل جدید زنبورداری و روش های نوین جایگزین روش های قدیمی زنبورداری گردیدند.
از حدود 40 سال پیش ملکه های اصلاح شده از خارج وارد گردیدند و تا سال 1365 هر ساله حدود 50 هزار ملکه از خارج خریداری و بین زنبورداران کشور توزیع گردیده اند.
از سال 1361 با آموزش متقاضیان پرورش ملکه ی زنبور عسل در ایران، تولید ملکه در بخش های دولتی و خصوصی آغاز گردید و از آن زمان تاکنون سالانه حدود 50 تا 112 هزار ملکه تولید و بین زنبورداران توزیع شده است. لازم به تاکید است که تا رسیدن به کیفیت مطلوب ملکه های تولیدی در ایران فاصله ی زیادی داریم و ضرورت دارد به امر تولید ملکه های اصلاح شده و با کیفیت بالا توجه بیشتری به عمل آید.
طبق آخرین آمار غیر رسمی از طرف وزارت جهاد کشاورزی (معاونت امور دام، اداره کل پرورش و اصلاح نژاد طیور و زنبور عسل) در سال 1388 تعداد کندوهای جدید (جعبه ای) حدود 3997600 عدد و تعداد کندوهای بومی در حدود 375620 عدد و تعداد کل کندوهای کشور اعم از جدید و بومی و حدود 4373220 عدد در سطح کشور گزارش شده است. آمار تعداد کندوهای زنبور عسل ایران به تفکیک استان های مختلف در سه دهه، 1361 تا 1381 در حد متوسط تولید عسل کندوهای جدید حدود 11/11 کیلوگرم و کندوهای بومی حدود 36/5 کیلوگرم می باشد. البته هر ساله درصد قابل توجهی از کندوهای بومی به کندوهای جدید تبدیل می شوند. مراکز عمده زنبورداری ایران استان های آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان، دماوند، گیلان و مازندران مرکزی، کرمان، خراسان، زنجان و فارس بوده ولی در سایر نقاط ایران نیز زنبورداری رایج است که از اهمیت نسبی کمتری برخوردار می باشد.
به استناد گزارش غیر رسمی، اداره کل پرورش و اصلاح نژاد طیور و زنبور عسل (معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی) مقدار کل عسل تولید شده در ایران در سال 1361 حدود 9000 تن گزارش گردید ولی از آن سال به بعد از رشد قابل ملاحظه ای برخوردار بود به طوری که این میزان در سال 1388 به حدود 46420 تن رسید، در سال 1388 مقدار موم تولید شده حدود 1730 تن و تولید بچه کندو حدود 594184 عدد بوده است. علاوه بر این در سال 1388 تعداد کل ملکه های زنبور عسل تولید شده در ایران 85688 عدد گزارش شده است.
در اکثر شهرها و استان های کشور شرکت های تعاونی و اتحادیه های زنبورداران متعددی تشکیل شده که تقریباً تمامی زنبورداران عمده ی کشور در این شرکت ها عضویت داشته و مشکلات و مسائل زنبورداری خود را از طریق این شرکت ها حل و فصل می کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید