عسل طبیعی

مواد معدنی عسل :
عسل 13میلی گرم فسفور ،4میلی گرم کلسیم،7%میلی گرم اهن در بر دارد و همچنین مواد معدنی دیگری از جمله پتاسیم ،ید ، منیزیم،سرب،مس،سولفور،نیکل،روی ،سدیم.در ان موجود می باشد.این مواد معدنی بلا فاصله وارد جریان خون می شوند و اهن بیماری کم خونی فسفر و کلسیم بیماری های استخوان و ریه را معالجه می نمایند . از مواد الی :صمغ ،پولن،اسید لاکتیک،اسید فورمیک،اسید سیتریک،اسیدتاتاریک.را می توان نام برد.
بدیهی است که میزان و ارزش مواد غذایی و معدنی عسل بستگی کامل با گل های محلی دارد و عسل های کوهستانی از عسل هایی که در مزارع بدست می ایند بهتر است .
در اثر تشعشع خورشید که از گل ها منعکس می شود قند های انها اثر عجیبی در رشد و ایجاد نیرودارند زیرا قندهای مواد غذایی عناصر زنده ای هستند ،با ویتامین های  K-F-A توام بوده و اثاری از ویتامین های P-A-B-C (5میلی گرم ) و ویتامین B دارند و نیز دارای الکالوئیدهای شفا بخشی هستند که در  گل ها وجود دارد و حتی عده ای از دانشمندان حدس وجود هورمون هایی را در عسل زده اند .
عسل یک غذای مفید برای اطفال است زیرا تمام ما یحتاج غذایی را به طور طبیعی دارد و قند ان برای هر سنی مناسب است و سرشار از گرانبها ترین مواد حیاتی است .تمام ویتامین ها و فلزات را دارد ویتامین ها و فلزاتی که در گل پرورش یافته و در امان خورشید تربیت شده اند . عسل یک غذای زنده کننده  سالخوردگان و رشد دهنده خردسالان می باشد . ذو تن از دانشمندان روسی کشف نموده اند که عسل دارای تاثیر فوق العاده ای در رشد می باشد و اثر مهمی در حیات انسان دارد و معتقدند که عسل برای رشد تمام اعضا مفید است.
اجسام زنده ای را که عسل همراه خود به بدن انسان می برد سبب شده است که این ماده غذایی به سایر مواد قندی رجحان زیاد پیدا نماید.
ارزرش درمانی عسل فوق العاده اهمیت دارد .در درجه اول اسید فرمیک است که زنبور ان را برای حفظ عسل از فساد به ان اضافه می کند این ماده ضد عفونی کننده طبیعی ضرری ندارد و ضد روماتیسم است و در عین حال نیرو بخش می باشد .نکته مهم دیگر این که برای رسیدن به خواص درمانی و بهداشتی عسل نباید هرگز عسل را حرارت دهند و به صورت نپخته درمیان غذاهای دیگر استفاده کنند . بعضی معتقدند تعبیر قران به شراب نوشیدنی در مورد عسل به همین نکته اشاره دارد که ان را باید نوشید  مخصوصا برای مزاج های خشک .
عسل را باید در جای خشک و خنک نگهداری کرد و از قرار دادن ان در محل های مرطوب مانند سردابها باید خودداری کرد همچنین نگهداری عسل در ظروف مسی درست نیست و باعث ترشیدگی ان خواهد شد . بهترین راه نگهداری عسل ریختن ان درظروف بلوری و سفالی است و این روش می تواند مدت ها عسل را سالم نگه دارد و قابلیت  مصرف ان را حفظ کند . در قران از عسل به عنوان یک داروی شفابخش نام برده شده است . در حدیثی از پیغمبر اکرم(ص)  نقل می نماید که حضرت فرمود :عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار و یک درد را شفا می دهد و نیز در حدیث وارد است که هرکس بخواهد شفا پیدا کند باید صبح ناشتا عسل را با اب مخلوط کرده و بنوشد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید