عسل طبیعی

•    ماسک زیبایی تهیه شده از عسل برای جلوگیری از پیری زودرس
در سن چهل سالگی پوست با تغییرات درونی بافت‌های بدن، دچار فرسایش می‌شود در این تغییرات، پوست، خاصیت خود را برای محافظت از کلاژن و مقدار لازم رطوبت و ترشحات چربی از دست می‌دهد، بنابراین خشک و به تدریج چین و چروک بر می‌دارد.
جوانی پوست و دور نگهداشتن آن از پیری زودرس، مستلزم آن است که ماساژهای متعدد روی عضلات صورت انجام گیرد و همچنین نرمش‌هایی خاص برای پوست ضروری است. در سال‌های اخیر متخصصان، معجون گلیکوژن همراه با ویتامین‌ها را برای تغذیه و طراوت پوست توصیه کرده‌اند که در رأس آنها عسل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
تمدن‌های قدیم (در مصر و یونان و ...) به ارزش عسل برای با طراوت نگهداشتن پوست پی برده بودند. از این رو، زیباترین ملکه جهان مانند کلئوپاترای مصر و بلقیس سبا و ملکۀ سابق انگلستان (ملکه آن) برای محافظت از طراوت صورت و بدن خود از محلول‌های عسلی استفاده می‌کردند.
•    در عصر حاضر نیز برای ساخت مواد آرایشی و زیبایی از عسل و موم عسل استفاده‌های فراوان می‌شود. چون پوست و صورت همیشه در معرض تغییرات آب و هوا قرار می‌گیرد و آن را خشک می‌کند، پروفسور کارتامیشوف دانشمند روسی توصیه می‌کند: می‌توان از فرمول ماسک عسل 50 – عسل، 30 – آرد، 20 – آب) برای پوست‌های خشک و درمان چین و چروک‌های زودرس استفاده کرد تا از پوست محافظت نموده و چین و چروک آن را درمان کرد. ابتدا باید صورت با آب ولرم تمیز شده تا برای قرار دادن حوله‌های آب داغ به مدت 3 دقیقه روی آن آماده شود محلول فوق بین دو پارچه نازک که جاهایی باز برای چشم‌ها، بینی و دهان دارد، قرار داده می‌شود. مدت زمان قرار دادن این محلول 20 دقیقه است سپس برداشته می‌شود و مجدداً حوله‌های مرطوب با آب داغ را به مدت دو دقیقه قرار می‌دهند و سپس برداشته شده و صورت با آب شسته می‌شود.
•    پروفسور استفاچاتوروف و خانم دکتر کولگونینکا (انستیتوی پزشکی مسکو در امور آرایش و زیبایی) توصیه می‌کنند: برای پوست‌های خشک و چین و چروک‌دار که زرده تخم مرغ به ماسک محلول عسل اضافه شود. و فرمول آن چنین است: «عسل به اندازۀ یک قاشق چای‌خوری + یک عدد زردۀ تخم مرغ، یک قاشق روغن زیتون اضافه شود» بعد از تهیۀ این معجون و شستشوی صورت، آن را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت قرار می‌دهند. و سپس صورت را با آب معمولی شستشو می‌دهند.
•    ایورویش معتقد است که ماسک عسل بهترین روش برای بهسازی آرایشی و زیبایی است زیرا عسل صورت را در حالت طراوت نگه می‌دارد و نیز آن را تغذیه می‌کند. عسل بافت‌های پوست را با گلیکوژن می‌پوشاند و همچنین تحریک‌کنندۀ عضلات صورت است. و کمک می‌کند که فضولات مایع پوست زودتر خارج شود و پوست را از باکتری تمیز نماید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید