عسل طبیعی

قفس های زنبور پاکتیقفس های زنبور پاکتی
قفس های زنبور پاکتی ممکن است به اندازه های مختلف ساخته شوند ولی برای محموله های یک کیلویی زنبور، ابعاد 22 (ارتفاع)*30 (طول)*15 (عرض) سانتی متر مناسب می باشند.
ولی برای گنجایش 5/1 کیلوگرم زنبور اندازه ابعاد 22*40*15 سانتی متر مناسب تر است.
طرفین طول قفس از شبکه ی توری فلزی سوراخ ریز محصور شده ولی سقف، کف و دو انتهای آن چوبی است.
ظروف شربت خوری مخصوص قفس های زنبور پاکتی
در هریک از قفس های زنبور پاکتی یک قوطی حلبی غذا دهنده با گنجایش یک لیتر شربت قرار داده می شود که از طریق سوراخ تعبیه شده در سقف قفس وارد شده و بر روی پایه چوبی که به شکل H یا U  می باشد و به کف یا سقف قفس کوبیده شده است تکیه می کند.
در وسط درب قوطی حلبی چند سوراخ کوچک ایجاد کنید به طوری که زنبور بتواند خرطوم خود را وارد آن کرده و از شربت تغذیه کند. گاهی به جای سوراخ های متعدد، یک سوراخ بزرگ در وسط درب ایجاد و روی آن یک قطعه پارچه ی صاف چسبانده می شود. برای چسباندن پارچه بر روی سوراخ از بطونه ی رقیق شده مخصوص صافکاری بدنه ی اتومبیل استفاده می شود و آن را به سطح داخلی درب قوطی می چسبانند. ضمناً می توان پارچه را توسط یک حلقه ی پلاستیکی از سوراخ خارجی درب قوطی به داخل فشار داد، به طوری که پارچه کمی شل و یا سست باقی بماند. بعد از این مرحله و پس از خشک شدن بطونه، قوطی ها را از شربت قند 50 درصد پر  درب آن ها را لحیم می کنیم به طوری که کاملاً مسدود شوند و شربت فقط از راه سوراخ وسط درب توسط زنبورها قابل خوردن باشد.
در صورتی که از حلقه ی پلاستیکی استفاده شود می توان قبل از پر کردن قوطی از شربت، درب آن را لحیم کرده و مسدود کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید