عسل طبیعی

در کشور های مختلف جهان از گرده زنبور عسل و سایر فرآورده های آن داروهای مختلفی ساخته و به بازار فروش عرضه نموده اند، ولی در کشور ما تاکنون هیچ گونه تحقیقاتی در این مورد انجام نگرفته و موسسات بهداشتی هم مجوز رسمی برای مصرف گرده به عنوان دارو صادر ننموده اند . در همین راستا برخی از متخصصین معتقدند ممکن است مصرف گرده در انسان مفید نباشد و یا حتی مضر نیز باشد ولی برعکس بیشتر موسسات علمی دنیا مصرف گرده را بی نیاز از تحقیقات درباره مصرف انسانی آن اعلام نموده اند و خوردن گرده را برای انسان بدون ضرر بلکه مفید می دانند .
چند نوع از مواد و دارو های تجارتی گرده به شرح زیر است :
Polenapinقرص پولن آپین
این قرص ها از گرده های جمع آوری شده توسط زنبور عسل بهصورت خالص در بسته های یک صد عددی ساخته می شود و مصرف روزانه آن 4 تا 6 قرص می باشند .
Polenovitalقرص پولنوویتال
این قرص ها محتوی 5/0 گرم گرده 1/0 گرم ژله رویال به صورت انجماد خشک می باشد
Apicomplexآپی کمپلکس
یکی از تولیدات لابراتوار مدکس،یوگسلاوی می باشد که از مخلوط گرده ، ژله رویال،بره موم وعسل تیه می گردد و برای جلوگیری از اثرات نا مطلوب اشعه ایکس و در درمان سرطان حنجره وگوارش موثر است.
Vitapolویتاپولن
یک فراورده دارویی تولیده شده در آرژانتین می باشد
Aptopolenآپتوپولن
محصولی از کشور ژاپن که به عنوان یک ماده انرژی زا به کار می رود .
Porestat-diatپروستاتا-دیات
در درمان نارحتی های مربوط به غده پستات به ;ار می رود
Energinانرژین
مخلوی از گرده و عسل به صورت خمیر در بسته های 200گرمی عرضه می گرد
Apifortآپی فورت
مخلوطی از عصاره بره بوم ، ژله رویال و موم می باشد که به صورت پماد تیوپ های 30 و 50 گرمی تهیه می شود و برای زخم ها خصوصا زخم های صورت به صورت استعممال خارجی کابرد دارد
Apigumآپی گام
یک نوع آدامس است که ترکیباتش آن عسل ، گردو، ژله و رویال وبره بوم است و در کشور رومانی تولید می شود . در چند سال اخیر تولید گرده مورد استقبال چشمگیر زنبورداران عزیز کشورمان قرار گرفته و این فرآورده ذی قیمت در فروشگاه های فراورده های زنبور عسل به صورت خالص یا مخلوط یا عسل به دوستان و مشتریان گرامی عرصه می گردد . به طوری که تقاضای آن بیشتر از عرضه می باشد . امید است روزی بتوانیم شاهد تولید انبوه و تجارت جدی گرده (این ماده رایگاه طبیعت) و فرآورده های آن در کشورمان باشیم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید