عسل طبیعی


برای اجتناب از گلوله شدن دانه های ریز گرده می توان از آنها عصاره های گرده تهیه کرد. معمول ترین حلال ها عصاره ها، انواع مختلف الک ها هستن. غلظت های بالای الکلی با عصاره ی روغن ها، چربی ها، رنگ ها، صمغ ها و ویتامین های محلول در چربی از گرده فراهم می شوند. حلال های الکل با غلظت کم بطور عمده تانن ها، اسدها و کربوهیدرات ها می باشند. بنابراین با غلظت های مختلف الکل انواع مختلف عصاره های گرده می تواند تهیه شود.
عصاره ی گلیکول پروپیلن مواد قابل حل در آب است و می تواند بقایای پروتیین ها و بیشتر مواد حساسیت زا را حذف کند. چنین عصاره ای برای درخواست های خارج مناسبند مثل آنهایی که در لوازم آرایش کاربرد دارند. عصاره های روغن بی اثر گزارش شده اند. موادی نظیر دی اتیلن، گلیکول، مونومتیل و اثر گرده و عصاره هایش را تغییر رنگ می دهد؛ البته در جایی که رنگ پذیری ممکن است مورد نظر نباشد (لوازم آرایش). عصاره ه9ای تهیه شده در ذیل با درصد بالای الکل (95% یا بیشتر) برای بدست آوردن مواد خارجی گرده است. الکل باید دارای درجه مناسب در حد خوراکی چهل یا شصت درصد یا کمتر باشد که عصاره های کامل تولید می شود.
یک بطری شیشه ای یا کوزه ای خاک رس لعاب دار با چهار قسمت الکل 95% و یک قسمت نان زنبور پر کنید (دنی، 1988). گرده ی جمع آوری شده ی زنبور را به آن اضافه کنید؛ البته نان زنبور، ارزش غذایی بالاتری به آن می دهد. . حداقل یکبار در روز و بمدت هشت روز مخلوط را هم بزنید. هم زدن بیشتر نتیجه را بهبود می بخشد. سپس مخلوط را از میان یک پارچه پنبه ای نرم گذرانده و در یک بطری شیشه ای تیره ذخیره کنید و می توانید برای مدت طولانی ذخیره سازی انجام دهید. تصفیه مجدد می تواند بصورت شستشو در آب باشد و این عصاره ضعیفتر بوده و شاید فوری استفاده شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید