عسل طبیعی

عسل و کبد•    عسل و کبد
•    طب سنتی عسل را برای درمان بیماری‌های مختلف کبد توصیه می‌کند. زیرا قندهای فراوان عسل به صورت گلیکوژن در کبد ذخیره می‌شود. گلیکوژن، انرژی کبد را زیاد می‌کند تا بتواند حالت تعادل را به وجود آورده و مواد سمی و سموم میکروبی را از بین ببرد. میاسنیکوف و لوگینوف تأکید می‌کنند که در سال‌های اخیر برای درمان بیماری‌های کبد و مجاری صفراوی از عسل به صورت جدی استفاده کرده‌اند.
•    والترستامبولیو تأکید می‌کند که عسل باید در رژیم‌های ویژۀ غذایی بیماران کبدی و صفراوی وارد شود. چون عسل سرشار از املاح معدنی، اسیدهای آلی و آنزیم‌هایی برای فعال کردن کبد و انجام وظایف آن دارد که بسیار مفید می‌باشد. اگر مقداری گرده گل و ژل رویال به آن اضافه شود برای درمان بیماری‌های کبدی بسیار ارزشمند و سودمندتر است.
•    شیرم دانشمند معروف از محلول عسل برای درمان التهاب عفونی کبد و التهاب کیسۀ صفرا استفاده کرده است. متعاقباً، التهاب یرقان کاهش یافته و تجمع خون در کبد (احتقان کبدی) از بین رفت. کخ دانشمند مشهور دیگر؛ می‌کند که: اگر عسل به صورت محلول در ورید تزریق شود، نقشی جالب در فعال نمودن وظایف کبد متابولیسم قندها خواهد داشت. کخ علت آن را در وجود (فاکتور گلیلوتیل) در عسل که وظایف قلب، کبد و گردش خون را بهبود می‌بخشد، می‌داند.
•    دکتر عادل قندیل و خانم اسماء منیر تجاربی روی موش‌های آزمایشگاهی و در راستای تأثیر عسل بر مسمومیت‌های کبدی انجام داده‌اند. این پژوهشگران به آنها الکل اتیلک و متیل کلرید کربن را که اختلال‌های زیادی در وظایف کبد ایجاد می‌کند، دادند. آنها موش‌ها را به سه گروه تقسیم کرده بودند: گروه اول بدون درمان ماندند، گروه دوم عسل را از راه دهان خوردند و مجموعه‌ای از گروه سوم با هپارین و برخی دیگر از این گروه با آب مقطر درمان شده‌اند. نتایج آزمایش نشان داده است که همۀ موش‌ها بعد از دو هفته مرده‌اند به غیر از گروه دوم که عسل خورده بودند که 90% از آنها زنده ماندند. کبد موش‌های زنده وظایف خود را به طور عادی انجام می‌دادند. همچنین 60% از گروه موش‌هایی که با هپارین درمان شدند، زنده ماندند. این تجارب نقش عسل در درمان مسمومیت‌های کبدی را به خوبی نشان می‌دهد. عسل برای کاهش فشار خون و همچنین ذخیره‌سازی گلیکوژن در کبد و نیز فعال‌سازی سلول‌های کبدی و غلبه بر رسوبات چربی در آن نیز سودمند است.

دیدگاه‌ها  

0 #1 رضا.م 1396-01-25 07:52
عالی بود.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید