عسل طبیعی

•    عسل و پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها
تحقیقات پروفسور کندی ف.بانتینگ از کاندا نشان داده است قندهای معمولی (شکر) روی دندان‌ها تأثیر منفی دارند. این تحقیقات ثابت کرده است که پوسیدگی دندان‌ها با مصرف زیاد قند معمولی و شیرینی، به گونه‌ای وحشتناک افزایش یافته است. بنابراین، میانگین افزایش پوسیدگی دندان‌ها در جهان با افزایش خوردن شیرینی هماهنگ است. ماکلیدون می‌گوید: ممکن است چون چای مقداری فلوراید دارد، پس می‌تواند از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کند، اما به دلیل این که چای با قند معمولی نوشیده می‌شود این خاصیت را از دست می‌دهد. زیرا قند عنصر شتاب‌دهندۀ پوسیدگی دندان‌ها است. بنابراین ماکلیدون توصیه می‌کند چای بدون قند معمولی نوشیده شود و یا این که مقداری ناچیز از عسل که فلوراید نیز دارد به آن اضافه شود.
•    جمیز گاریس و نطفی سامری تحقیقات خود را دربارۀ یک مدرک و سند به جا مانده از دوران فرعونی که در یکی از اهرام مصر پیدا شد، منتشر کردند. این سند به شیوۀ جالب فرعون‌ها در زمینۀ درمان پوسیدگی دندان‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: فراعنۀ مصر تکنیک نگهداری از دندان‌ها را می‌شناختند، آن‌ها برای تقویت دندان‌ها، معجونی از عسل و کربنات کلسیم و گیاه درمنه درست می‌کردند. خاصیت این معجون این بود که از پوسیدگی دندان‌ها جلوگیری کرده و بوی مطبوعی به دهان می‌داده است.
•    واگ و دستیارانش روی قبایل اسکیمو (از نوع عقب مانده‌ترین آنها) که به ندرت با مردان سفیدپوست تماسی داشتند، تحقیقاتی انجام داده‌اند. این قبایل، قندهای مصنوعی را نمی‌شناختند و هیچ وقت آنها را مصرف نمی‌کردند. این تحقیقات نشان داده است، این قبایل تا زمانی که غذاهای سنتی خود را می‌خوردند هیچ اثری از پوسیدگی دندان‌ها میان آنها دیده نمی‌شد. اما زمانی که با افراد سفید پوست تماس گرفتند و از غذاها و شیرینی‌های مصنوعی آنها مانند شکلات و آب نبات خوردند، طولی نکشید که پوسیدگی دندان‌ها میان آنها دیده شد. به طوری که به اندازۀ افزایش مصرف شیرینی‌های مصنوعی، میانگین پوسیدگی دندان‌ها بین آنها نیز بیشتر می‌شد.
•    از سوی دیگر، تحقیقاتی که دانشمندانی مانند أسبورون و نوریسکن روی قبایل البانتو در جنوب افریقا انجام داده‌اند، تأکید کرده‌اند: مقدار زیاد کربنات کلسیمی که در دندان‌ها وجود داشته و تجزیه شده است، نتیجۀ مصرف قند مصنوعی خالص از سوی آنها بوده است. این تحقیقات نشان داده است که عنصر جلوگیری از پوسیدگی دندان با مصرف قندهای مصنوعی (قند سفید) از بین می‌رود. تحقیقات این دو دانشمند شامل دو گروه از این قبایل بوده است. گروه اول از قندهای طبیعی مانند (عسل، شیرۀ خرما، خرما و انجیر) استفاده کردند. اما گروه دوم، غذاهایی خوردند که حاوی قندهای مصنوعی بوده است (شکلات، آب نبات، مربا و ...).
نتایج تحقیق تفاوت‌های جالبی را که بین دو گروه بود، نشان داده است. بنابراین باید به نتایج تحقیقات اذعان داشت و قبول کرد که مصرف قندهای طبیعی مانند عسل عامل پوسیدگی دندان‌ها به حساب نمی‌آید.
•    از سوی دیگر، تحقیقات دکتر فرانسیسکو پوکسی نشان داده است که عسل به عنوان یک (مادۀ شیرین) خطر پوسیدگی دندان‌های انسان در سنین جوانی را کاهش می‌دهد. همچنین این تحقیقات به نقش خوب عسل در تحکیم و تقویت کربنات کلسیم در دندان‌ها و استخوان‌های جانوران آزمایشی اشاره دارد. تحقیقات به نقش مؤثر عسل در رشد استخوان‌ها و کالسیفیکاسیون (تشکیل ساختار استخوانی محکم ناشی از کربنات کلسیم) نیز تأکید دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید