عسل طبیعی

عسل و درمان بیماری‌های چشم•    عسل و درمان بیماری‌های چشم
تحقیقات پزشکی نشان داده است که عسل برای درمان التهاب پلک‌ها، و ملتحمه و قرنیه مفید است. برای این کار، مرهمی از عسل صد در صد خالص و طبیعی، تهیه می‌شود. از این مرهم برای درمان زخم‌های قرنیه که دیر جوشند، می‌توان استفاده نمود. این روش درمانی نتایج چشمگیر و جالبی به همراه داشته است. همچنین از عسل به عنوان دارویی برای موارد دیگر التهاب و زخم‌های قرنیه استفاده شده است. این روش با مالیدن عسل خالص (بدون افزودنی‌ها) روی التهاب‌ها و زخم‌ها نیز بکار رفته است و نتایج جالبی داشته است.
•    استفاده از عسل برای درمان سوختگی‌ها و التهاب‌های پوست؛
د.ایوریش در کتاب خود (درمان با عسل) می‌گوید: «مردی که 33 سال سن داشت دو ظرف آب جوش را حمل می‌کرد ناگهان لغزید و بر اثر برخورد او با مانعی، بر زمین افتاد و بطور فجیع با آب جوشی که حمل می‌کرد سوخت. سوختگی او آنقدر شدید بود که پوست سمت راست صورت بکلی سوخت و پلک چشم راست او به شدت ملتهب و متورم و لایۀ ملتحمۀ چشم او قرمز شد که از درد آن رنج می‌برد. همچنین در جاهای مختلف سمت راست گردن او جوش‌هایی ناشی از سوختگی، ظاهر شدند. در روزهای بعد باز پوست او در محل‌های دیگر، پوسته پوسته شد، همچنین شانه راست او قرمز شد و در صورت و چشم‌های خود دردهای شدیدی احساس می‌کرد که همراه با سردرد و پژواک (انعکاس صوت) در گوش بود. از سوی دیگر، بدن او لاغر و ضربان قلب او بیشتر شد.
او سوختگی‌ها را با عسل آغشته نمود و آنها را با ضمادهای عسلی پوشش داد، روزانه دو بار از این روش درمانی استفاده می‌کرد. آهسته، آهسته تورم پلک‌ها کاهش یافت و یک لایۀ پوستی جدید که جای سوختگی‌ها را پر می‌کرد، رشد نمود. به دنبال آن، بیمار توانست چشم‌های خود را باز و بسته کند.
ملاحظه نمودند که کرۀ چشم در یک زاویه قرمز بود. شش روز بعد از این که با آغشته نمودن عسل بر موضع قرمز چشم، بکلی آن قرمزی از بین رفت و پوسته‌هایی از پلک‌ها کنده شد و تورّم آن کاملاً برطرف شد.
•    می‌توان از عسل برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌های تمام بدن نیز استفاده کرد. زیرا آزمایش‌ها نشان داده‌اند که عسل در التیام و بهبود زخم‌ها و ترمیم بافت‌های اعضای بدن کمک‌های بسزایی می‌کند به طوری که هیچ داروی دیگری رقیب آن نیست.
از سوی دیگر، عسل را مرهم خوبی برای التهاب و آبریزش‌های (اشک) چشم دانسته‌اند. از عسل به عنوان مرهم بیرونی برای درمان التهاب و ورم پلک‌ها و قرمزی چشم می‌توان استفاده کرد. این شیوه‌های درمانی همیشه با نتایج خوب و جالبی همراه بوده است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید