عسل طبیعی

عسل و درمان انواع بیماری های قلبی
 
گل گاوزبان 15 گرم . بادرنجویه 15 گرم . هر دو را در یک لیتر آب جوشانده و سپس صاف نمایید. به این محلول یک لیوان عرق بید مشک و گلاب و 2/5 گرم زعفران کوبیده اضافه نمایید و با 250 گرم عسل مخلوط و روزی سه استکان بعد از غذا میل نمایید

روشهای درمان دیگر:
برای تقویت قلب از روشهای زیر استفاده می شود :
الف-پودر بالنگ تقویت کننده قلب می باشد بخصوص اگر با عسل پرورده شده باشد.
ب-تئوبالد (theobahd) پژوهشگر روسی می گوید : در تمام مواردی که درمان با قدرت کار قلب بستگی دارد در کنار درمان با دیژیتالین(گل انگشتانه) نباید عسل طبیعی را که ذاتأ کار قلب و تغذیه آن را بر می انگیزد فراموش کرد.
گل انگشتانه دارای الکالوئیدی به نام دیژیتالین است که این ماده بهترین داروی قلب بوده و تا کنون هیچ نظیری نداشته است. دیژیتالین فرکانس طپش قلب را تنظیم و در بیماران قلبی که از خیز قلبی رنج می برند مؤثر می باشد . از مصرف این گیاه در خانه باید مطلقأ خودداری کرد چون سمی است و باید از داروخانه تهیه شده و با تجویز پزشک مصرف گردد.
 
 
تنظیم فشار خون با عسل:
 
یک عدد پیاز معمولی را رنده کنید و به اندازه وزن همان پیاز عسل را با آن مخلوط کنید . بعد از نهار و شام روزانه یک قاشق غذا خوری  از آن را میل کنید . فشار خون خود را بعد از 3 روز بگیرید و نتیجه را ملاحضه کنید .
 

درمان بیماریهای قلبی با عسل:
 
عسل به علت ترکیبات قندی به خصوص وجود گلوکز زیاد تاثیر بسیار مهمی روی عضلات قلبی و تحریک وتقویت آن داشته ، باعث گشاد شدن رگها ، فشار خون را تنظیم و از سکته قلبی جلوگیری میکند ؛ به واسطه وجود دیاستاز ( آنزیمها) باعث هضم چربی های اطراف قلب میشود . بنابراین توسیه میشود افراد میانسال به بالا که دچار بیماری دیابت نیستند هر روزهنگام بیدار شدن ، یک قاشق چای خوری پر،عسل  را با نصف استکان آب چوشیدهء ولرم مخلوط نموده و بنوشند. افزودن عرق بادرنگبویه نیز توسیه شده است .
 


درمان تسلب شرایین با عسل:
اگر عسل با آب پیاز خورده شود داروی خوبی علیه تصلب شرایین(سختی دیواره سرخرگها)و از همه مهمتر برای درمان سخت شدن سرخرگهای مغز انسان سودمند است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید