عسل طبیعی

•    عسل و جلوگیری از آسیب‌های اشعه و پرتودرمانی
بیمارانی که با رادیوگرافی و اشعۀ X درمان می‌شوند و کارکنانی که با دستگاه‌های اشعه X کار می‌کنند، در معرض خطر تشعشعات قرار دارند. کاهش گلبول‌های سفید، کم‌خونی، سر درد، تهوع و التهاب پوست، عوارضی است که احتمال خطر ابتلای افراد به هنگام استفاده آنها که در معرض اشعه هستند وجود دارد.
•    فرانکه این موارد از بیماران را با تزریق محلول عسلی در ورید (40-20%) درمان کرد. او تأکید نموده که عوارض بیماری با سرعت شگفتی از بین می‌روند. او تأکید می‌کند که باید قبل از درمان با اشعۀ X به بدن بیمار 10 سی سی محلول عسلی تزریق شود این محلول عسلی مانع پیدایش عوارض سمّی اشعۀ X خواهد بود. در صورتی که حال مریض در شرایط عدم تزریق محلول عسل قبل از درمان با اشعه به وخامت می‌گرایید و این خود دلیل آن است که محلول‌های عسل در درمان عوارض سمّی ناشی از کثرت در معرض اشعه بودن و پیشگیری مؤثر از پیدایش این عوارض، بسیار سودمند و تأثیرگذار می‌باشد. از سوی دیگر، ایوریش می‌گوید: خوردن محلول گرم عسل با چای یا شیر در جلوگیری از عوارض و آسیب تشعشعات گوناگون نیز مفید است.
•    آیا عسل از سرطان جلوگیری می‌کند؟
•    آمارها نشان می‌دهد: زنبوردارانی که در مراکز پرورش زنبور عسل فعالیت می‌کنند، به ندرت به سرطان مبتلا می‌شوند. البته برای این موضوع تاکنون هیچ توجیه علمی ارائه نشده است. فورستر تلاش کرد با ارائۀ آمار، این معما را حل کند. به دنبال آن، او فرم‌هایی مخصوص را به برخی سازمان‌های جهانی فرستاد. در این فرم‌ها پرسش‌هایی (چند سال در پرورش زنبور و چند سال سن دارند) از کسانی که در عرصۀ پرورش زنبور کار می‌کردند و مبتلا به سرطان بودند، شده بود. بر اساس نتایج تحقیقات فورستر (254 فرم پاسخ داده شده): تمام کسانی که در پاسخ گفته بودند بالای 30 سال سن دارند، از هر 100 هزار نفر 36 نفر مبتلا بودند. فورستر آن را با آمار وایس که مخصوص مشاغل دیگر بود، مقایسه کرد. نتیجۀ مقایسه به این شرح بود: درصد سرطان در افرادی که در عرصۀ پرورش زنبور کار می‌کردند بسیار کمتر از دیگر مشاغل بود.
علت این امر بر می‌گردد به مسأله در معرض نیش زنبور بودن زنبور داران و فزون‌تر آن که بهره‌مندی در مصرف مداوم عسل که آنها را در قبال سرطان مصونیت می‌بخشد.
•    بیمارستان ایسلز آلمان که ویژۀ بیماری‌های سرطانی است، عسل را در رأس برنامه‌های رژیم غذایی همۀ بیماران خود قرار داده است. از سوی دیگر، شیمی‌دان مشهور فرانسوی الن کیلاس ثابت کرده است که برخی انواع عسل، عنصر رادیوم اشعه‌زا دارند. چون مقدار رادیوم در پوستۀ زمین بسیار ضعیف است، پس آن را باید کشفی بسیار مهم بدانیم. زیرا عسل با تشعشعات عنصر رادیوم موجود در خود برای درمان بافت‌های بدخیم مانند سارکوما بسیار مؤثر و مفید است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید