عسل طبیعی

عسل و بیماری‌های آلرژیک•    عسل و بیماری‌های آلرژیک
•    تحقیقات نوین نقش مهم عسل را در از بین بردن تدریجی حساسیت (آلرژی) بدن نشان داده‌اند. دکتر لوری کروفت معتقد است که استفاده از عسل سابقۀ خوبی در درمان به اصطلاح یا تب یونجه التهاب بینی و سینوس‌های مجاری تنفسی در بخش فوقانی دارد. بر خلاف داروهای دیگر، عسل به بدن آسیب نمی‌رساند. همچنین هیچ‌گونه عوارض جانبی ایجاد نمی‌کند. به نظر می‌رسد که علت تب یونجه، واکنش آلرژیک نسبت به گردۀ گل‌هاست، در صورتی که عسل محصول فعالیت زنبور روی شهد و گردۀ گل‌هاست. اما «خداوند سبحان» به زنبور نحل الهام می‌کند تا ماده‌ای بسازد درمانگر کسانی که به این گرده‌ها حساسند.
آزمایش‌هایی که «کروفت» انجام داده است: خوردن عسل خالص طبیعی به ویژه آن که از گردۀ گل سرشار باشد نه تنها از تب یونجه بلکه از حساسیت به سرماخوردگی جلوگیری می‌کند، و چنانچه این گونه افراد دوباره با گردۀ گل روبرو شوند، مقاوم می‌شوند.
همچنین کروفت ثابت کرده است که اگر دانه‌های گردۀ گل با عسل وارد روده‌ها شوند، در آنجا جذب شده و به خون می‌رسند، سپس مواد ضد آلرژی تولید و در بیرون منطقه در قلمرو محفظۀ اطراف گردۀ گل منتشر می‌شوند. سپس به تولید ماده‌ای که ضد آلرژی است، پرداخته تا آنجا که از بدن در برابر شرایط آتی تب یونجه و سرماخوردگی (حساسیتی که بیمار غالباً در بهار با آنها روبرو است) مقاوم می‌شود.
کروفت معتقد است این تنها مکانیسم عسل نیست که بر بیماری‌های آلرژیک تأثیر می‌گذارد، زیرا عسل شلغم دارای ماده‌ای استروئیدی است به نام براسینولید که شبیه کورتیزون عمل می‌کند، چنان که فلا وونوئیدهای موجود در گردۀ گل ماده مشابه کرموگلی‌کیت دارویی که در درمان آسم و بیماری‌های ناشی از پیامد آن عمل می‌کند، می‌باشد.
کروفت می‌گوید: «مصرف یک بار از عسل در درمان آسم مفید نیست.» وی می‌افزاید: «امّا با خوردن عسل، به مقدار کم و هر روز و به مدت چند ماه، از حملات آسم جلوگیری می‌کند.»
کروفت معتقد است و سایر محققان نیز آن را پذیرفته‌اند که: نقش عسل در درمان آسم به مقدار ناچیز سم زنبور که در خود عسل است، بر می‌گردد. طبق این نظریه، زنبورهای کارگر هنگامی که حفرات موم «شان» را با عسل پر می‌کنند، زیر لایۀ موم، مقدار ناچیزی از سم خود را تزریق می‌کند تا از عسل حفاظت و نگهداری شود. سم زنبور مواد ضد التهابی دارد، این سم با گرده‌های گل واکنش شیمیایی خواهد داشت تا بتواند از پُرزها و جدارۀ مخاطی روده عبور کند و به خون برسد.
کروفت معتقد است که عسل برای این که بتواند بیماری‌های آسم، سرماخوردگی، تب یونجه و حساسیت‌های فصلی باید صاف و فاقد هر مواد ناخالص و دارای گرده‌های گل بدون فیلتر باشد و نباید در حین صاف کردن گرم شده باشد. همچنین باید به مقدار کم در یک مدت زمان طولانی مصرف شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید