عسل طبیعی

فروشگـاه هـای بزرگ غذایـی و زنبورداران گاهـی تا پنج درصد گرده (بر حسب وزن) به آن عسل اضافـه می کنند. استفاده از گرده ی تازه ممکن است سبب تخمیر عسل شود. گرده های خیلی ریز و خشک شده را به دشواری کب توان داخل عسل وارد کرد.
گرده را با مقدار کمی عسل مخلوط کنید و سپس آن را به مقداری نان اضافه کنید. مهم نیست که چگونه گلوله های گرده پودر شده داخل عسل مخلوط شوند؛ زیرا که گرده ها مجزا شده و در زمان کوتاهی به سطح بالای عسل خواهند آمد.
این امر خیلی جالب به نظر نمی رسد پ؛ اما اگر علت بطور مناسب روی برچسب توضیح داده شود، مردم بیشتر تمایل خواهند داشت که محصول را خریداری کنند این راه مطلوب تری برای خوردن گرده نسبت به خوردن مستقیم حبه های گرده خشک می باشد و به نظر می رسد مزه ی خوب گرده خیلی خوب حفظ شود.
یک راه برای اجتناب از این جدایی، مخلوط کردن گرده با عسل متبلور یا کرمی می باشد (دستورالعمل های بخش 2). بیشتر مشتریان چنین محصول ها افراد مطلع، آگاه، هوشیار و سالم هستند. بنابراین سایر محصول های زنبور از قبیل ژله رویال یا بره موم را می توان به عسل افزود و قیمت بهتری به دست آورد.
اینکه چقدر این امر سلامت یا ارزش تغذیه ای مخلوط عسل را بهبود می بخشد بدون جواب است. چون عسل باعث بهبود جذب مواد مغذی می شود، ممکن است در جذب مواد دیگر مفید باشد. محصول نهایی باید مدت انبارداری نسبتاً طولانی داشته باشد، البته اگر ژله رویال اضافه شود همچنان باید خنک نگهداشته شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید