عسل طبیعی

زمانی که بره¬موم سرد است، سخت و شکننده می¬باشد؛ اما در هوای آزاد چسبنده¬تر از ان است که بتوان بیان کرد. زمانی که شما کندو را در اواخر تابستان و اوایل پاییز (اوج تولید بره¬موم) باز می¬کنید، متوجه می¬شوید که زنبورها همه چیز را با بره¬موم پوشانده¬اند. قاب¬ها درپوش داخلی و خارجی کندو به طور محکم بهم چسبیده¬اند که باید آنها را با اهرم از هم جدا کرد.
بره¬مو به تمام دست¬ها و لباس¬های شما می¬چسبد و مشکلات زیادی را برای زنبورداران به وجود می¬آورد. برای تراشیدن آنها می¬توانید این کار را تا فصل بعد به تأخیر بیاندازید. مطمئن باشید با استفاده از کاردک و اهرم از شر آن نجات می¬یابید. بیشتر زنبورداران زنبورها را به جمع¬آوری بره¬موم بیشتری تشویق می¬کنند. مخصوصاض با استفاده از تله¬ی بره¬موم  که فقط برای این منظور طراحی شده است. تله¬ها معمولا به صورت یک شبکه توری سوراخ¬دار شبیه پنجره ملکه می¬باشند با این تفاوت که سوراخ¬های آن برای عبور زنبورها خیلی باریک است و در بالای کندو به صورت خوابیده قرار می¬یگرد. زنبورهای به طور غریزی، تمام این سوراخ¬ها را با بره¬موم پر می¬کنند. در نهایت تمام سطح تله با لایه ضخیمی از بره¬موم پوشیده می¬شود. با استفاده از دستکش تله را از روی کندو بردارید و آن را در طول شب داخل فریزر قرار دهید تا بره¬موم مانند آبنبات، خنک، سخت¬و شکننده شود. سپس آن را از فریزر خارج و با وارد نمودن یک ضربه محکم به آن بره¬موم خنک را از تله جدا نمایید. سپس آنها را جمع¬آوری کرده و برای ساخت محصولات جذاب و خوب از آن استفاده نمایید.
توجه: معمولاً بره¬مومی که توسط تله بره¬موم جمع¬آوری می¬شود، از کیفیت بیشتری نسبت به بره¬موم¬هایی که از ورودی کندو و قسمت¬های دیگر کندو جمع¬آوری می¬شود برخوردار است. این بره¬موم¬ها ممکن است آلوده به ذرات چرب، رنگ و مواد خارجی دیگر باشند بنابراین اگر سعی در جمع¬آوری بره¬موم برای مصرف خوراکی و دارویی دارید از بره¬موم¬هایی که از سطح خارجی شان¬ها قرار دارند استفاده نموده و یا از تله بره-موم برای تولید آن استفاده نمایید. براساس آخرین اطلاعات به دست آمده تولید بره¬موم یک کندوی زنبور عسل در فصل فعالیت زنبورها 10 تا 300 گرم است. و مصرف سالانه آن در سطح جهانی 300 تا 400 تن برآورد شده است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید