عسل طبیعی

روش آماده¬سازی این شیرینی شباهت زیادی به نحوه آماده¬سازی شیرینی معمولی دارد که در بخش قبلی توضیح داده شد.
مواد اولیه (با نسبت وزنی) به بیان پایلون (1960):
عسل  ده،   قند شیرینی¬پزی یا پودر قند مخلوط با فقط سفیده تخم مرغ دو
قند   14،  چهار تخم مرغ در هر کیلوگرم عسل
آب   سه،    عصاره وانیل به مقدار لازم،     بادام¬های پوست گرفته، سفید کرده و سرخ شده ده     پسته نمک نزده، خشک کرده یا سفید کرده      6/0
شکر، عسل و آب را در دمای معمولی اتاق در یک ماهی¬تابه بزرگ و گود مخلوط کرده و این عمل را برای مدت دو ساعت ادامه دهید و گهگاه مخلوط را هم زده تا شهد آن شکل بگیرد. سپس بر روی شعله ملایم قرار داده و هم زدن را ادامه دهید تا ترکیب نزدیک به جوش حاصل آید. مراقب باشید که زمان خامه¬شدن از ته گرفتن ترکیب جلوگیری شود.
در هنگام جوشیدن برای سه دقیقه درب ظرف را ببندید تا بلورها از کناره¬های ظرف با بخار پاک شود. درپوش ظرف را برداشته، حرارت را کاهش دهید و دما را به اندازه¬ای که مایلید محصول نهایی سخت باشد از 120 تا 125 درجه سانتی¬گراد بتدریج افزایش دهید. مخلوط را از روی شعله برداشته و سفیده تخم مرغ را که قبلا آماده کرده¬اید به درون شهد داغ بوسیله کفگیر چوبی یا مخلوطی مکانیکی بریزید. چند دقیقه ترکیب را مخلوط کنید تا هنگامی که مخلوط همگون بدست آید، سپس دمای ظرف را کاهش دهید. در حالی که همزدن ادامه دارد، دوباره مخلوط را تا 120 درجه سانتی¬گراد گرم کنید هنگامی که این شیرینی تقریبا به مرحله سفت شدن رسید، آنرا از روی شعله بردارید و بادام¬های گرم و سرخ شده را به آن اضافه کنید و به دنبال آن پسته، آجیل و عصاره وانیل را درون مخلوط بریزید. مخلوط را در میان دو تکه بیسکویت کرده زده روی یک سطح مرمری صاف در اندازه دلخواه یا در سینی که بر روی آن شکر قنادی پاشیده شده است، بریزید.
وقتی که ضخامت مورد نظر (5/0 تا یک سانتی متر) بدست آمد، تکه دیگری ویفر روی سوهان عسلی گذارده شود. ویفرها را در محل خشک و خنکی برای مدت 12 ساعت قرار داده، سپس به اندازه¬های دلخواه ببرید و بسته¬بندی کنید.
طرز تهیه Torrone نوعی آب نبات ایتالیایی و اسپانیایی می¬باشد. ترون ایتالیایی با اضافه کردن فندق و بادام تهیه می¬شود (مقدار بادام و آجیل تا شصت درصد کل وزن است). همچنین پوست لیموی درجه یک و یا پوست پرتغال بدان اضافه می¬گردد. (یک قاشق غذاخوری در یک کیلوگرم ترون). یک قاشق غذاخوری سنبل هندی را می¬توان بجای پوست پرتقال استفاده کرد. برای تهیه محصول خانگی به مقدار اندک شکر را همراه با عسل بصورت خمیر درآورید. تخم مرغ ورآمده را در عسل کاراملیزه (خمیری شده) بریزید. سپس آنها را با هم مخلوط کرده و به دمای نهایی نزدیک مرحله سفت شدن برسانید. سایر مواد اولیه را که قبلا آماده کرده¬اید، سریعا وارد مخلوط کنید. می¬توان خمیر کاکائو را برای تغییر مزه و رنگ اضافه و جایگزین 25 تا سی درصد از آجیل نمود. برای حفظ طعم کاکائویی ترکیب، باید بادام جایگزین فندق گردد و هر گونه طعم مرکبات یا سنبل هندی بایستی از میان برود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید