عسل طبیعی

رفع انگل‌ها با بره موم
در سال 1998 محققین کوبایی با موفقیت 138 بیمار مبتلا به ژیاردیاسیس (عفونت ناشی از یک پروتوزوآ) را با عصاره بره موم درمان کردند و هیچ تاثیر سوئی مشاهده نگردید.
درمان گلو درد، التهاب حلق و حنجره با بره موم
در سال 1971، دانشمندان روسی از عصاره 15 درصد بره موم برای درمان 260 بیمار مبتلا به التهاب حلق استفاده کردند در 67 درصد بهبودی کامل دیده شد و در 28 درصد بهبود نسبی و تنها در 4 درصد بهبود مشاهده نشد.
در سال 975، دورشنکو، در بیمارستان شهر کیف (اتحاد جماهیر شوروی سابق)، 238 بیار مبتلا به التهاب حلق را با مخلوط بره موم درمان کرد. او یک سهم از عصاره‌ی 30 درصد بره موم را با گلیسیرین و روغن هلو مخلوط می‌کرد و بر غشای مخاطی در ناحیه عفونی به مدت بیش از 10 تا 15 روز قرار می‌داد. 75 درصد بیماران به طور کامل بهبود یافتند، در حالی کاه 14 درصد اثری ندیدند. محققین دریافتند که عصاره‌ی بره موم اثر داروهای رایج در بازار برای درمان التهاب حلق را افزایش می‌دهد.
محققین رومانیایی، همان سال بره موم را برای بیش از 200 بیمار مبتلا به التهاب حاد حلق، التهاب حاد حنجره و التهاب حاد لوزه مورد استفاده قرار دادند. در هر گروه درمانی 10 درصد از بیماران با روش رایج درمان شدند. بیماران درمان شده با بره موم بسیار سریع‌تر از گروه کنترل بهبود یافتند.
مجددا در رومانی در سال 1975 متل و همکارانش انواع التهاب‌های غشای مخاطی شامل زخم و تبخال‌های ناحیه لب و دهان را درمان کردند. 34 بیمار که مایع بره موم به شکل مایع و قرص دریافت کرده بودند درمان شدند. مشخص شد که مایع بره موم خاصیت ضد ویروس، ضد باکتری، تاثیرات قارچی (میکوتیک) و اثر بی حس کنندگی دارد.
خود درمانی
اصولا درمان زخم‌های گلو و حنجره به صورت سنتی با استفاده از بره موم صورت می‌گیرد. درمان را می‌توان با شیوه‌های مختلف انجام داد. غرغره با محلول عصارهب ره موم و آب گرم تاثیر مضاعفی بر تورم می‌گذارد و باعث می شود که پوششی بر روی حنجره یا گلو قرار گیرد. اشکال تجاری بره موم به صورت قرص‌های مکیدنی در دسترس می‌باشند. اما اغلب درصد کمی از بره موم را دارند و بهترین راه درمان برای الهتاب‌های خفیف هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید