عسل طبیعی

•  درمان و دفع بدبویی دهان  درمان و دفع بدبویی دهان
برخی از افراد از بدبویی دهان خویش رنج می‌برند. البته علل و عوامل متعددی در پیدایش این عارضه نقش دارند که باید در مورد آن‌ها به کتاب‌های بهداشت دهان و دندان مراجعه کرده و عوامل بدبویی دهان را باز شناخت. درمان این عارضه آسان است به شرطی که اقدامات زیر انجام پذیرد:
1-مراقبت و مداومت بر مسواک زدن دندان‌ها به طور مرتب حداقل در صبح پیش از ناشتا و پس از صبحانه و پس از صرف ناهار و شام. صحیح مسواک زدن و کشیدن مسواک روی لثه‌ها بر استحکام لثه و دندان می‌افزاید و محیط دهان را از باکتری‌ها و پلاک‌ها و عوامل فاسدکننده‌ی دندان پاکسازی می‌کند و مهمتر از همه آن که موجبات خشنودی «پروردگار» را فراهم ساخته و نفس را خوشبو می‌سازد و سنت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم را تحقق می‌بخشد.
2-با استفاده از موم عسل طبیعی می‌توان بدبویی دهان را مرتفع ساخت. برای این منظور کافی است مقداری موم زنبور عسل را مانند آدامس در دهان جوید و کم‌کم آن را میل نمود. علاوه بر آن می‌توان مقداری عسل را در آب گرم حل کرده و هر روز صبح و شب آن را در دهان ریخته و استنشاق و غرغره نمود. مواظبت بر این دو راهکار توصیه شده مشکل بدبویی دهان را مرتفع می‌سازد.

 

 

بوی بد نفس، بیماری شایعی است که در روابط شخصی افراد بسیار موثر است. پژوهشگران اخیرا مسئله‌ی بوی بد تنفس را به صورت کیفی و کمی بررسی کرده‌اند و به یافتن علت‌ها و امکانات درمان آن توفیق یافته‌اند، آنان به وجود انواع جدیدی از باکتری‌های مولد بوی بد نفس پی برده‌اند و معلوم شده است که این عارضه ناشی از زندگی این باکتری‌ها در دهان می‌باشد بوی نفس مثل دیگر بوهای زیر بغل و پا ناشی از وجود محیط مساعد زندگی و تکثیر و سوخت و ساز میکروب‌ها است.
دهان خانه‌ی صدها نوع باکتری است که از مواد پروتئینی استفاده می‌کنند. بعضی از موادی که زا تجزیه‌ی پروتئین‌ها به وسیله‌ی باکتری‌ها به وجود می‌آیند بوی بد دارند. باکتری‌های ساکن در دهان که عموما بی‌هوازی‌اند. مواد بدبوی زیر را به وجود می‌آورند: هیدروژن سولفید (با بوی مشخص تخم مرغ گندیده) مرکاپتان و اسکاتول (که در مدفوع نیز وجود دارند) ایندول و کاداورین (حاصل از گندیدگی مواد) پوت رسین (موجود در گوشت گندیده) و اسید ایزووالریک (با بوی ناخوش پای بعضی افراد) پژوهشگران دانشگاه میشیگان اخیرا کشف کرده‌اند که انواع میکروب‌های ساکن روی زبان با انواعی که روی جرم دندان به سر می‌برند تفاوت دارند از این گذشته در بعضی از افراد تندرست، بخش عقب زبان (جدا از لثه و دندان‌ها) تولید کننده‌ی بوی بد می‌باشد. این قسمت به وسیله‌ی بزاق به خوبی تمیز نمی‌شود و حاوی فرورفتگی‌های پرشماری است که باکتری‌ةا در آنها مخفی می‌شوند. این باکتری‌ها در گنداندن ترشحات عقبی بینی که احتمالا در یک چهارم ساکنان شهرها شایع است و دیگر ذرات غذایی دهان که در آن جمع می‌شوند نقش فعال دارند.
دیگر منابع بوی بد عبارتند از: بهداشت ناکافی دهان (به خصوص اگر ذرات مواد پروتئینی بین دندانها باقی بمانند) التهاب لثه، دست کاری نادرست دندان‌ها، ناپاکی دندان‌ها و آبسه و هر چیزی که باعث خشکی دهان شود. تنفس با دهان، روزه داری، حرف زدن دراز مدت، استرس و مصرف صدها دارو می‌تواند وضع را تشدید کنند. همچنین کشیدن سیگار، دشمن سرسخت تنفس پاک است. بوی بد دهان بسیار ناراحت کننده است. مخصوصا بوهایی که تنفر و ناراحتی دیگران را به دنبال دارد (به ویژه در بین همسران).
برای درمان آن: خوردن یک قاشق چای خوری پودر گشنیز مخلوط شده با یک قاشق چای خوری پودر نبات و سپس نوشیدن یک لیوان شیر گرم که با عسل شیرین شده باشد. این درمان باید به مدت یک هفته ناشتا ادامه داشته باشد. و نیز مدتی هر روز سه مرتبه هر بار کمی عسل را مدتی در دهان نگهدارید، سپس بخورید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید