عسل طبیعی

گرده زنبور عملکرد تخمدانی را تحریک میکند . بهترین نتیجه ای که از مصرف مکمل گرده در حدود 2 درصد دو جیره غذایی و یا جایگزین کردن پروتئین های حیوانی با گرده به نسبت 5 درصد به دست آمده است مبین افزایش شدت تخمک گذاری است . گرده مقاومت و توانایی تخم مرغ ها را نیز در طی دوره خوابانیدن بهبود می بخشد . بهترین نتایج با افزایش 4 درصدی گرده به جیره غذایی به دست آمده که منجر به افزایش درصد تخم ها در مقایسه با گروه شاهد شد . استفاده از گرده در هر زمانی که نتیجه نهایی،به دست آوردن تخم جهت تکثیر تولید مثل است، نوصیه می شود .
یکی از مهم ترین مقالاتی که تاکنون در رابطه با گرده زنبور عسل منتشر شده ،مقاله ای از وزارت کشاورزی ایالت متحده آمریکاست با عنوان :تاخیر در ظهور تومورهای پستاتی آشکار در موش های
بعداز مصرف غذای غنی شده با گرده زنبور عسل» کاریC.H
از دکتر ویلیام بینسون از گروه موسسه کشاورزی و حشره شناسی . این مقاله در ژورنال موسسه ملی سرطان که تاریخچه آن به اکتبر 1948
بر می گردد، به چاپ رسید . براساس این گزارش دکتر رابینسون کار با موش هایی را شروع کرد که به طور خاص تولید می شوند و رشد و نمو می کردند و در نتیجه ظهور تومورهای پستانی می مردند و او چنین می گوید:«سنی که در آن سن این سویه از موش ها تومورها را تشکیل می دادند از 18 تا 57 هفتگی بود و سن متوسط این تومور ها 33 هفتگی و میزان وقوع این تومور ها،100 درصد بود .
سایر خواص درمانی گرده گل عبارتند از : تحریک متابولیسم ، ضد مسمومیت ، ضد التهاب ، تقویت و رساندن مواد معدنی به بدن .
گرده گل سرشار از مواد مغذی ، ویتامین ها و میکروالمان ها به شمار می روند . آنها همچنین می توانند باعث تحریک توان جنسی شوند.(اوماروف،89)
ثابت شده است که گرده گل حاوی هورمون ها تحریک کننده جنسی می باشد و احتمالا برای درمان نازایی به کار برده شده است

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید