عسل طبیعی

•    درمان مسمومیت معتادان الکلی با عسل
•    در سال 1953 م دکتر ورُدورث به نقش ویتامین B6 در هوشیاری معتادان الکلی به ویژه در موارد هیجانی به آن پی برد و به آن اشاره کرده است، ولی تأثیر آن در عرض یک ساعت از بین می‌رود. از سوی دیگر، بیرگ و کلاین به نقش قند میوه در متابولیسم سریع الکل به مقدار زیاد پی بردند. چون قند میوه با الکل در راستای آرام‌بخشی و هوشیاری معتاد نسبت به هم واکنش شیمیایی خواهند داشت و قند میوه موجب خنثی‌سازی اثرات سمّی الکل می‌گردد. از همین روی، این دارو را مهم دانسته‌اند. ولی تأثیر آن نسبت به اثر ویتامین B6 از لحاظ زمانی حدود نیم ساعت کندتر است. اما با این وجود اثراتش برای مدتی طولانی‌تر خواهد ماند و فرد معتاد به الکل را به خواب وادار نموده و در او آثار بی‌میلی به خوردن مشروب را به وجود می‌آورد.
•    بنابراین، هنگامی که قند میوه همراه با ویتامین B6 به معتاد الکل داده شود، مفیدتر و تأثیرگذارتر خواهد بود. مارتین سن لارسن پیشرفت‌هایی در روش درمان معتاد به الکل را با عسل بدست آورد که موضوع درمان را آسان‌تر کرده است. بر اساس این روش، بیمار باید هر نیم ساعت مقدار (125 گرم عسل) را بخورد. با توجه به این که 40% از عسل، قند میوه (فروکتوز) است ولی در مصرف قندهای مصنوعی، احتمال عوارض جانبی (مانند حالت استفراغ، تهوع و خفگی) از بین نمی‌روند. اما عسل چنین عوارض ناراحت‌کننده‌ای را ندارد، لذا معتاد الکلی هیچ محدودیتی در مصرف عسل نخواهد داشت.
•    برنوبتزی به نتایج جالب درمان اعتیاد الکلی و مورفینی مزمن با تزریق عسل (40%) در ورید اشاره نموده است. از سوی دیگر، مجلۀ پزشکی زنان امریکا به نقش عسل در درمان معتادان الکلی اشاره داشته است و آن را مورد تأیید قرار داده است. این مجله می‌افزاید: «چون عسل سرشار از قند میوه و ویتامین B6 است، بنابراین سموم و ضایعات الکلی را اکسید می‌کند، و مانع احتراق آن در بدن می‌گردد.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید