عسل طبیعی

•    درمان مجاری ادراری و مثانه با تزریق عسل
•    برای اولین بار در سال 1959م، خولاروف و لوره دربارۀ درمان عارضۀ التهاب احلیل (آلت تناسلی مرد) به وسیلۀ تریکوموناز با تزریق محلولی آبکی( 50%) عسل در مجرای ادرار (احلیلی) روزانه و به مدت 3 دقیقه (10-6 جلسه تزریق) گزارشی را تنظیم و ارائه دادند. و در سال 1966 م شکلیار، مقاله‌ای دربارۀ موفقیت خود در درمان 50 بیمار مبتلا به التهاب مجرای ادرار (احلیل) به وسیلۀ تریکوموناز با تزریق محلول عسلی (50%) همراه با محلول نوفوکائین (5/0%)نوشته است. او توصیه کرده است که بیمار بعد از درمان نباید تا سه ساعت اقدام به ادرار کند. درمان روزانه و به مدت 5-4 روز است. می‌توان قبل از شروع درمان بیمار، محلول نوفوکائین 1% را در احلیل تزریق کرده و پس از 10 دقیقه، محلول عسلی را به مجرای احلیلی ادرار تزریق می‌کنند.
در موارد حاد، آنتی‌بیوتیک‌های لازم را چند روز قبل از آغاز درمان (تزریق عسل) به بیمار می‌دادند. همچنین در موارد مزمن، آنتی‌بیوتیک‌های مناسب نوع باکتری را چند روز قبل از درمان با عسل به بیمار می‌دادند تا عوامل درمانی بازدارنده، بیمار را مصونیت درمانی دهد.
•    از سوی دیگر، دکتر کابلون 50 بیمار مبتلا به التهاب حاد مثانه را با موفقیت کامل درمان کرده است. او درمان را با تزریق محلول آبکی عسلی 33% همراه با محلول نوفوکائین 05/% آغاز کرده است. کمی بعد از تزریق اول دردها آرام گرفتند و مقداری ادرار به حال اول برگشت اما بعد از 3-2 بار تزریق هیچ یک از بیماران شکایتی نداشتند. زمان درمان 8-3 روز بود. درصد بهبود بیماران 94% بوده است. اشاره می‌شود که باکتری‌ها هیچ‌گونه آلرژی نسبت به تزریق عسل به عنوان شیوۀ درمان ایجاد نکردند.
به دنبال آن، تحت نظارت دکتر فاهم عبدالرحیم 40 بیمار مبتلا به زخم‌های مزمن مثانه که ناشی از ابتلای آنها به بیماری بلهارسیا بود درمان شدند. روزانه به آنها یک قاشق غذاخوری عسل داده می‌شد. دو هفته بعد از درمان، سوزش مثانه 44% بیماران از بین رفت. همچنین 56% زخم‌ها و ترشحات چرکین همراه با خون بهبود یافت. ما معتقدیم اگر محلول عسلی به مثانه تزریق و از راه دهان همان محلول به بیمار خورانده شود، فواید درمانی بیشتر و بهتر خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید