عسل طبیعی

•    درمان سنگ‌ریزه‌های رسوبی کلیه
«سنگ کلیه» می‌تواند به دلایل مختلفی تولید شود. زیاده روی در مصرف مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز و مواد کلسیم‌دار مانند پنیر، یکی از عوامل تولید سنگ کلیه می‌باشد. استفاده‌ی دایم از مایعاتی مانند آب، آبلیموی تازه، چای آلبالو (آلبالو را دم کرده عصاره‌ی آن را بنوشید)، آب انگور، خربزه، آب ترب همراه با آب هویج و آب کلم قمری (قُنَبید)، برای جلوگیری از سنگ‌سازی توسط کلیه مفید و مؤثر است.
یکی از راه‌های درمان سنگ‌ریزه‌های کلیه استفاده از عسل و برگ‌های گیاه پنیرک می‌باشد که برای این منظور توصیه می‌شود: چند برگ از برگ‌های گیاه پنیرک را ریز ریز کرده، در یک فنجان آب بجوشانید؛ سپس یک «قاشق عسل طبیعی» به آن افزوده و به اندازه‌ی یک قاشق کره‌ی گاوی به آن اضافه نمایید. این نوشیدنی گرم را می‌توان به هنگام درد کلیه میل نمود. استمرار بر مصرف این نوشیدنی مفید، سنگ کلیه را حرکت داده و کلیه را تمیز و پاکسازی می‌کند.
«عسل» مهمترین ضدعفونی‌کننده‌ی مجاری ادرار به شمار می‌رود و پادزهر خوبی برای دفع سموم مختلف می‌باشد. اگر «عسل» مخلوط با آب باران یا آب مقطر استفاده شود باعث زیاد شدن ادرار، رفع تشنگی، و خرد شدن سنگ‌های کلیه و مثانه می‌شود.
«عسل» به دلیل آن که فاقد نمک بوده و مقدار ناچیزی پروتئین دارد در درمان دردهای کلیوی بسیار مؤثر است.
کربوهیدرات‌های موجود در «عسل» بیشتر از املاح معدنی تغذیه شده، ورم‌های فیستولی مجاری ادراری را بهبود می‌بخشد. «عسل» به طور مستقیم روی کلیه اثر مطلوب گذاشته و غیرمستقیم مقدار ادرار را افزایش می‌دهد.
مخلوط عرقیات خارشتر، خارخاسک و اسطوخودوس همراه با مقداری عسل (3 لیوان مخلوط سه عرق +2 قاشق سوپ‌خوری عسل طبیعی در شبانه‌روز) برای دفع سنگریزه‌های کلیه و مثانه مفید و مؤثر خواهد بود.
پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرماید: «کسی که در هر ماه یک بار عسل بخورد، به قصد شفایی که خداوند متعال از عسل در قرآن بیان فرموده است از خطر ابتلا به 77 مرض مصون می‌ماند».

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید