عسل طبیعی

•    درمان خارش‌های فرج با عسل
منظور از خارش‌های فرج آن دسته از خارش‌هایی است که آزاردهنده و دارای علل ناشناخته می‌باشند که تحت خارج ویژۀ فرج (دستگاه تناسلی زنان) مطرح است. این خارش بیشتر در زنان میانسال به بالا دیده می‌شود یک خارش آزاردهنده و مزمن است و همیشه با ضدعفونی‌کنندۀ گرم آبزن‌ها، درمان می‌شود. برخی برای درمان آن به تزریق‌های موضعی نوفوکائین و هورمون‌های استروژن تخمدان متوسل می‌شدند یا این که با وجود احتمال خطرات، از پرتودرمانی استفاده می‌کردند.
•    چون این آسیب را یک معمای ناشناخته پزشکی می‌دانند، بنابراین شولتز رونهوف به خود اجازه داده است که برای درمان آن مقدار زیادی عسل بر موضع خارش فرج بگذارد. او به زنان بیمار اکیداً سفارش می‌کند که لباس‌های زیر کوتاه و محکم چسبان بپوشند تا عسل به علت چسبناکی به یک چسب ناراحت‌کننده تبدیل نشود. مدتی که از درمان گذشت، احساس خارش فرج نزد بیماران از بین رفت، اما او بیماران را به ادامۀ درمان به مدت چند هفته در هنگام شب توصیه نمود. بعد از چند هفته درمان، خارش‌های فرج بکلی از بین رفتند و دیگر برگشتی از عارضۀ خارش مشاهده نشد.
با وجود این که موفقیت صد در صد در کلیۀ موارد نبوده است، اما نتایج حاصله بسیار چشم‌گیر بود. این شیوه‌ی درمان، نقش عسل را برای تسکین و بهبود خارش‌های فرج به اثبات می‌رساند. ولی آیا تأثیر آن بر این عارضه به سرشار بودن عسل از مواد عالی قندی است؟، یا به ویتامین‌ها و هورمون‌ها بر می‌گردد؟
•    شولتز رنهوف در جواب می‌گوید: «ما در این مورد چیز زیادی نمی‌دانیم، اما توصیه می‌کنم که بر اساس نتایج درخشان تجربه‌های حاصله عمل کنیم.»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید