عسل طبیعی

•    درمان بیماری‌های روحی-روانی با عسل
•    برنو بتزی آزمایش‌هایی روی محلول عسلی که برای بیماران مبتلا به عارضه‌های روحی – روانی مانند آنژین صدری توصیه می‌شود انجام داده است. آزمایش‌ها نشان داده است: هنگامی که محلول عسلی با کوکابوسیلاسی به ورید تزریق می‌شود در بهبود عارضه‌های عصبی و رفع بی‌خوابی ناشی از اختلالات روانی و آنژین‌های صدری مؤثر واقع شده است. همچنین این دارو به صورت تزریقی همراه با عصاره غدّۀ فوق کلیوی تزریق می‌شود که در درمان صرع شدید شکمی مفید بوده است.
اما در حالت ضعف عصبی معروف به نوراستنی تزریق محلول‌های عسلی ضعف‌های عصبی را کاهش می‌دهد. همچنین مزاج و خواب بیمار را متعادل می‌سازد. این شیوۀ تزریقی در درمان افسردگی و حزن و حالت شیزوفرنی یا گسیختگی شخصیت نیز مفید بوده است.
•    برنو بتزی نتایج آزمایش‌های خود را این گونه خلاصه می‌کند: «بیماران روحی –روانی در شرایط بسیار بدی به سر می‌برند، همچنین درمان با شوک‌ها و داروهای خواب‌آور تمام رنج‌ها و آلام آنها را از بین نمی‌برد. هر یک از این بیماری‌ها نیاز به درمان خاص خود دارند، در طول سال‌ها، قند انگور همراه با ویتامین‌ها، بیماری آنها را بهبود بخشیده است. امروزه تزریق محلول‌های عسلی به ورید بیماران نشان‌دهندۀ ارزش بالای این محلول در درمان بیماران روحی – روانی است. از سوی دیگر، مشاهدات کولومباتی دانشمند معروف در خصوص تأثیر تزریق محلول عسلی در بهبود حالت هوشیاری و بیداری این بیماران، شایان ذکر و چشمگیر بوده است ...»

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید