عسل طبیعی

•    درمان بیماری‌های خونی با عسل
تمام پژوهش‌های پزشکی حاکی از این است که عسل یک داروی گیاهی مؤثر است، اتفاق نظر دارند، و معتقدند که عسل به عنوان مهمترین داروی کم‌خونی می‌باشد. پزشکانی که بیماران خود را با عسل درمان کرده‌اند، نتایج خوبی به دست آورده‌اند. تجارب آنها نشان داده است که گلبول‌های قرمز بیشتر و خون بیماران پررنگ‌تر شده است. فران فلدی به کودکان مرکز بهداشتی در سوئیس روزانه به مقدار (2-1) قاشق چای خوری عسل به آنها می‌خوراند. یک هفته بعد از آزمایش خون آنها پررنگ‌تر و وزنشان افزایش یافت، و نیروی عضلاتی آنها بیشتر شد. همچنین، دستاوردهای تجربی که دانشمندان آمریکایی انجام داده‌اند، همین نتایج را در برداشت.
•    «پیریز» پستانک کودکان را به جای مواد قندی با عسل شیرین کرد و از این تجربه نتایج خوبی به دست آورد. از سوی دیگر پالمر، کم‌خونی موش‌های آزمایشگاهی را با عسل درمان کرده است. پالمر معتقد بود که عسل تیره‌رنگ در درمان تأثیرگذارتر از عسل‌های کم‌رنگ است. زیرا به اعتقاد زایس آهن، منگنز و مس در عسل‌های تیره‌رنگ بیشتر از انواع روشن یا زرد آن می‌باشد.
•    ایورش می‌گوید: «عسل حاوی اسید فولیک است و نقش بسزایی در ساخت پروتئین و خون دارد، به همین دلیل برای درمان کم‌خونی بسیار مفید می‌باشد.»
•    پژوهش و تجارب دانشمندان نشان داده است که درصد انعقاد خون موش‌هایی که با عسل درمان شدند بسیار بالا بوده است. وارنر و فلاین ثابت کرده‌اند که عسل خاصیت ضد انعقادی در خون را دارد. از سوی دیگر، فی‌گی‌نو و همکارانش تأکید نموده‌اند: غذاهای فاقد ویتامین k، هنگامی که با عسل خورده می‌شوند پروتروپین ویتامین k را افزایش می‌دهد. این تجربه نشانگر آن است که عسل می‌تواند جایگزین خوبی برای ویتامین k نیز باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید