عسل طبیعی

درمان برخی از موارد بیماری‌های اطفال با عسل•    درمان برخی از موارد بیماری‌های اطفال با عسل
د.ایوریش نقل می‌کند: «در یک مهد کودک که تحت نظارت دکتر زورکوزوا بود، گروهی از کودکان (20 کودک) که سن آنها بین (6-3 سال) می‌باشد، تا شش هفته در غذاهای خود و به طور مرتب عسل می‌خوردند. در این هنگام برخی کودکان به بیماری حصبه و التهاب غدد پاراتیروئید مبتلا شدند. چون کودکان عسل را به طور مرتب می‌خوردند، مشاهده گردید، کودکان دورۀ بیماری را به آسانی هرچه تمام‌تر گذراندند. همچنین ثابت شد که عسل هیچ عارضۀ منفی یا سوءهاضمه در میان آنها بر جای نگذاشته است.
و پس از گذشت شش هفته خوردن عسل، کودکان رو به بهبود رفته و سلامت خود را بازیافتند و سرشار از نشاط و شادابی و تلاش شدند و خواب و رفتارشان بهبود یافت وزنشان در دو هفته اول یعنی از آغاز درمان با عسل به میزان 500 گرم افزایش پیدا کرد. و هیچ‌گونه حالت اسهال یا هرگونه بیماری گوارشی از آنها گزارش نشد.
اما در موارد اسهال معدی، نتایج آزمایش‌های (د.گولب) هم موفقیت‌آمیز و هم جالب بود. این نتایج او را قانع کرد که عسل بهترین دارو برای درمان و بهبود سریع موارد اسهال سمّی معدی است.
او مشاهدات خود را در یکی از مطب‌های کودکان، به رشتۀ تحریر درآورد و آن را به این صورت بیان نمود: «افزودن عسل به غذای کودکان نه فقط به سرعت بهبود وضع سلامت آنها کمک می‌کند، بلکه وزن آنها را نیز افزایش می‌دهد. همچنین برای او ثابت شد که عسل زمینۀ  مزاج معتدل، خوب، شادابی، راحتی، تعادل و آرامش را در میان کودکان فراهم می‌سازد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید