عسل طبیعی

 درمان آلرژی :گرده برای تب یونجه و آلژری ها نیز ، یک درمان کننده البته باید حداقل 6 هفته قبل از شروع فصل آلرژی مصرف شود و در صورتی که به عنوان درمانی مثبت جواب داد، در طی فصل نیز مصرف آن ادامه یابد .
طی سالیان متمادی از گرده زنبور عسل به طور موثر استفاده شده تا افراد مبتلا به آلرژی از دردی که آنها را آزار می دهد. رهایی یابند . این روش که حساسیت زدایی نامیده می شود،در دانشکده پزشکی ست ماری لندن در آغاز قرن حاضر ابداع شده. این درمان شامل استعمال مقدار کمی از ماده آلرژی زا است که سیستم ایمنی خود بیمار را تحریک می کند تا پادتن هایی را تولید کرده و واکنش آلرژیک را از بین برده ، تقریبا شبیه واکسیناسیون در برابر بیماری های درون کودکی است.حساسیت زدایی بر اساس این فرض قلبی است که استعمال ماده آلرژی زا موجب ساخته شدن پادتن هایی در بدن می شود که اثرات ماده حمله کننده به سیستم دفاعی بدن را خنثی می کند . لئوکائوی که بیمارانش را با گرده زنبور درمان می کرد در گزارش خود چنین می نویسد :
«تمام بیمارانی که این آنتی ژن (گرده) را به مدت 3 سال استفاده کردند صرف نظر از محل زندگی و رژیم غذایی شان هیچ یک از علایم آلرژی را نداشتند . در بین مواردی که قبلا داشته ام ، میزان کنترل این بیماری 100 درصد بوده است و اینحد همواره رو به گسترش است . استعمال خوراکی گرده ابتدا در آزمایشگاه دکتر کانوی انجام شد که در آن نتیج شگفت آوری به دست آمد . نتایج ، هیچ مورد بیماری را نشان ندادند . 94 درصد بیماران اصلا علایم آلرژی نداشتند و 6 درصد باقی مانده هم که از دستورالعمل پیروی نکردند تا حدودی از این بیماری خلاص شده بودند . رهایی از تب یونچه ، آسم ناشی از گرده ،افزایش مستمر کنترل برونشیت ، زخم های مجاری گوارش ،کولیت،سر دردهای میگرنی و اختلالات ادراری هگی کاملا موفقیتآمیز بود . متاسفانه دکتر کانوی که در این زمینه از آلرژی یک پیشگام بود، در گذشته است.آنچه که هنوز روشن نیست آن است که چطور به طور برق آسا بیماری از بین می رود. در واقع علایم ماندگار بلند مدت را در طی چند دقیقه از بین می برد. این آزمایشات موید آن هستند که گرد زنبور عسل به طور شگفت انگیزی در مقابل طیف بسیار وسیعی از مشکلات تنفسی کارامد است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید