عسل طبیعی

بره¬موم «نخستین عامل حفاظتی طبیعی» نامیده شده است. مصرف بره¬موم سیستم ایمنی را تقویت می-کند. تحقیقات علمی جدید نشان می¬دهند که افرادی که به طور منظم بره¬موم مصرف می¬کنند از ابتلا به سرماخوردگی زمستانه و گلو دردها مصون می¬مانند و ظاهراً در مقابل ویروس¬های معمول از جمله سویه¬های ویروس آنفولانزا ایمنی طبیعی به دست می¬آورند. آنتی¬بیوتیک¬های شیمیایی کلیه باکتری¬های موجود در بدن را از بین می¬برند، چه فلور گوارشی مفید (فلور لازم برای عملکرد سلامتی در کل دستگاه گوارش) و چه فلور گوارشی مضر. فردی که به طور مداوم آنتی¬بیوتیک¬های تجویز شده را یکی پس از دیگری مصرف می¬کند پس از مدتی کوتاه متوجه می¬شود که آن داروها، دیگر به خوبی گذشته عمل نمی¬کنند. همزمان، اینکه باکتری¬های مهاجم هوشمندتر می¬شوند آن داروها کمتر و کمتر اثر می¬گذارند.
بره¬موم آنتی¬بیوتیک طبیعی، بدون از بین بردن باکتری¬های مفیدی که بدن نیاز دارد علیه باکتری¬های مضر عمل می¬کند. همچنینی ثابت شده است که بره¬موم در مقابل سویه¬هایی از باکتری¬هایی که به آنتی¬بیوتیک-های شیمیایی مقاوم هستند، مؤثر است (فلزر، 1987).
محدوده اثرگذاری و درمانی بره¬موم بسیار سریع است و شامل موارد زیر می¬شود: سرطان، عفونت مجاری تناسلی، تورم گلو، نقرس، زخم¬های باز، احتقان سینوس، سرماخوردگی¬ها، آنفلوانزا، برونشیت، ورم معده، بیماری¬های گوش، دندان و لثه، عفونت¬های روده، زخم معده، اگزما، آرتروز، سینه پهلو، بیماری¬های ریوی، ویروس¬های معده، سر درد، پارکینسون، اسکلروز، نقایص دستگاه گردش خون، زگیل، میخچه، ورم¬های ملتحمه و گرفتگی صدا (آگارد، 1874، کوچان، 2008).
بره¬موم به تنظیم هورمون¬ها کمک می¬کند و ماده¬ای آنتی¬¬بیوتیک است که مقاومت طبیعی بدن را افزای می¬دهد. ممکن است بره¬موم توسط هر کسی استفاده شود خواه بیمار، خواه سالم که به عنوان عاملی حفاظتی در مقابل میکروارگانیسم¬ها عمل می¬کند. بره¬موم در مقابل شرایط حاصل از عمل باکتری¬ها، ویروس¬ها یا قارچ¬های مختلف نیز مؤثر است. بره¬موم بسیاری از بیماری¬ها را درمان می¬کند چون ماده¬ی طبیعی خاص با تأثیری قوی می¬باشد. آن را به عنوان بخشی از برنامه¬های عذایی تکمیلی روزانه خود مصرف کنید. این ماده به جامعه زنبور عسل کمک کرده تا برای مدت بیش از 45 میلیون سال زنده مانده و رشد و نمو کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید