عسل طبیعی


دو دستورالعمل ذیل (اقتباس شده از دنی ، 1988) از تمام ارزش های تغذیه ای که ممکن است در حین عمل حرارت دادن اولیه از بین بروند محافظت می کنند. عمل پختی که در دستورالعمل گرانول ها و آب نبات ها بیان شد با خشک کردن در دمای چهل تا 45 درجه سانتیگراد جایگزین می شوند. این عمل، فرآیند کردن را برای افرادی که به اجاق های پخت مواد دسترسی ندارند کمک می کند. یولاف مورد استفاده را می توان با یک یا مخلوطی از دانه های دیگر جایگزین کرد. بنابراین آنها را باید به شکل قطعه های استوانه ای مدور درآورد. عصاره گرده (1-12-3) ذکر شده می تواند بصورت پودر شده باشد – نان زنبور تخمیر شده توسط زنبوردار و گرده ی جمع شده توسط زنبور در بخش 2-12-3- بیان شده است.
ترکیب اجزاء پایه با نسبت حجمی:
یولاف با غلطک خورد شده      4،     آب جوشیده شده یا عصاره میوه                      1
روغن گیاهی یا چربی         2/0،      مخمر خشک (مخمر نان، نانوایی یا سایر)      2/0
عصاره گرده            2/1 – 6/0،      نمک به مقدار کافی
اجزاء ذیل (در 50 گرم یولاف) می توانند مطابق مزه و قابلیت دسترسی مخلوط شوند: انجیر دو یا تکه های شکلات یک قاشق غذاخوری ، موز 5/0، یا زردآلو خشک شده چهار سیب 5/0، بادام زمینی دو قاشق چایخوری
سویا (تست یا جوشیده) یک قاشق غذاخوری، تخم آفتابگردان یک قاشق غذاخوری کشمش یک قاشق غذاخوری، آجیل خرد شده یک قاشق غذاخوریف خرما پنج مقدار کمی عسل را می توان برای شیرین کردن اضافه کرد.
مواد زیر در مورد مزه های غیر عادی توصیه می شوند:
یولاف غلطک خورده پنجاه گرم، پوره های گوجه فرنگی سی گرم
عصاره گرده یک تا دو قاشق غذاخوری، فلفل سبز پوره شده 5/0
پیاز رنده شده 5/0، میخک سیر      یک
مقادیر کمی تکه های گیاهی: استروژن، آویشن، رزماری
مرزنگوش، پونه کوهی یا فلفل (مطابق مزه) به مقدار کافی
عصاره ی گرده در آب یا عصاره ی میوه و مایع روی دانه های غلطک خورده ریخته می شود، سپس آن را هم بزنید و بگذارید تا آب آن جذب شود، بعد اجزاء دیگر را اضافه کرده و مخلوط کنید و بخوبی بمالید و اگر ضرورت دارد مقدار کمی آب اضافه کنید.
خمیر را روی یک تخته روغنی شده پخش کنید تا بخشکد، سپس به قطعه های یک سانتی متری یا کمتر ببرید. از کاغذ مومی یا زرورق پلاستیکی تمیز مخصوص خواراک نیز می توانید استفاده کنید. برای آنکه خمیر نازک شده جدا شود، بهتر است خشک شود. قبلاً باید خمیر را با چاقو به قسمت هایی برید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید