عسل طبیعی

•    تزریق محلول‌های عسل بعد از هر عمل جراحی
معمولاً بعد از هر عمل جراحی بزرگ، بیماران با اختلال‌ها و ناراحتی‌های عضوی مواجهند. به ویژه افراد در متابولیسم آب و مایعات دچار مشکل خواهند شد. دربارۀ جذب متعادل مایعات به بدن هشدارهایی وجود دارد. زیرا کاهش آب بدن بطور ناگهانی، از کمبود املاح در بدن مهم‌تر است. معمولاً جراحان توصیه می‌کنند که تزریق محلول‌های نمکی (سرم فیزیولوژیکی) بعد از عمل جراحی به بیماران بطور مرتب انجام پذیرد. ولی تجربیات شفایگرز نشان داده است که معدۀ بیماران در نتیجۀ این شیوۀ درمان با خطر ورم معده مواجه است. وی به نتایج منفی تزریق چنین محلول‌های نمکی اشارۀ می‌کند.
در حقیقت، همیشه عمل‌های جراحی بزرگ، توام با اختلال‌های عضوی در کبد، کلیه‌ها و شش‌ها هستند. همچنین انحراف آنها در متابولیسم پروتئین، بیماران را با خطر اختلال‌های مزمن و ایجاد عوارض مانند ورم مواجه می‌کند. بنابراین، دانشمندان مجبور شدند که سرم‌های قندی را جایگزین سرم‌های املاح معدنی کنند. موادی قندی نیز به تنهایی جبران مایعات از دست رفته را نمی‌کرد، بلکه قند انگور مورد نیاز بدن را برای تولید گلیکوژن تأمین می‌کرد. گلیکوژن ماده‌ای است که دانش بیوشیمی و طب ثابت کرده‌اند مقدار آن در کبد بعد از هر عمل جراحی کم می‌شود که اصطلاحاً آن را (نیاز کبد به گلیکوژن) می‌نامند.
•    از این رو، پروفسور لیمپ توصیه می‌کند که قند میوه، گلیکوژن بدن را به نسبت 18% بیشتر از قند انگور افزایش می‌دهد. زیرا دادن قندهای ساده به بدن مانند قند میوه بعد از عمل جراحی بهترین حامیان عملکرد کبد هستند. کخ ثابت کرده است عسل بهترین قندی است که در کبد به گلیکوژن تبدیل می‌شود. اما عسل مصنوعی با این که دارای انواعی از قندها می‌باشد این خاصیت را ندارد. کخ علت آن را این می‌داند که عسل حاوی اثر ماده‌ای شبیه به اثر کولین است که او این فاکتور را گلیکواتیل نامگذاری کرد و این ماده در متابولیسم مواد قندی نقش بسزایی دارد.
چون جراحی دستگاه صفراوی اختلالاتی در وظایف قلب و گردش خون ایجاد می‌کنند، بنابراین عسل را به دلیل وجود مادۀ کولین در آن، ماده‌ی فعال کننده‌ی وظایف قلب و نشاط آور گردش خون می‌دانند. به همین لحاظ، انتظار می‌رود تزریق عسل بعد از جراحی‌های بزرگ مانند جراحی کیسۀ صفرا و مجاری صفرا که با یرقان همراه است، بسیار تأثیرگذار و مفید خواهد بود.
•    لیمپ تأکید می‌کند: تزریق محلول عسل بعد از عمل‌های جراحی بزرگ مربوط به سیستم صفراوی اکثراً منجر به اختلال و نوسان در عملکرد قلب و گردش خون می‌شود که تأثیر آن را از بقیه داروها بیشتر می‌داند. به ویژه اگر آن را بعد از عمل جراحی مجاری صفراوی تزریق کنند. چون عسل خاصیت اعاده و احیای قدرت متابولیسم بدن را دارد و موتور محرک سریع گردش خون است، بنابراین، حال بیماران با تزریق عسل مدام رو به بهبود خواهد بود.
•    از سوی دیگر، پروفسور ایوریش به نتایج مثبت تزریق محلول عسل بعد از عمل جراحی اشاره می‌کند. همچنین او بیماران را به خوردن عسل تشویق می‌نماید، به ویژه آنان که قدرت خوردن غذا دارند. وی تأکید دارد که آنها عسل را به صورت محلول‌های گرم با چای یا شیر میل کنند. بنابراین، او محلول‌های عسلی را بهترین و عالی‌ترین داروی طبیعی بعد از عمل جراحی فک‌ها می‌داند، چرا که بیمار در چنین شرایطی تا مدتی طولانی قادر به جویدن غذا نیست. ایوریش معتقد است که عسل بهترین مرهم و معجونی ت که زخم‌های دهان بعد از عمل جراحی به سرعت بهبود می‌بخشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید