عسل طبیعی

تارت عسلیتارت عسلی
مواد مورد نیاز: 3 عدد تخم مرغ، نیم فنجان عسل، نیم قاشق چای خوری وانیل، یک و یک چهارم فنجان آرد گندم شیرینی پزی، 1 قاشق چای خوری بیکینگ پودر، 6 قاشق سوپ خوری کره یا مارگارین ذوب شده و 1 قاشق سوپ خوری شیر.
مواد مورد نیاز برای روی تارت: نیم فنجان کره یا مارگارین، نیم فنجان عسل، 3 قاشق سوپ خوری شیر،  فنجان خلال بادام، نیم فنجان پودر نارگیل و نیم قاشق چای خوری دارچین.
طرز تهیه: در یک ظرف متوسط تخم‌مرغ‌ها، عسل و وانیل را مخلوط تا به صورت کرمی یکنواخت درآید.
در یک ظرف کوچک‌تر آرد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و همراه با کره و شیر به تخم مرغها اضافه کنید و کاملا هم بزنید. خمیر تهیه شده باید نرم باشد و به دست نچسبد.
خمیر را در ظرف چرب شده‌ی تارت پهن کرده، آن را به مدت 15 دقیقه در فری با دمای 200 درجه‌ی سانتیگراد یا 400 درجه‌ی فارنهایت قرار دهید تا به صورت ابری درآید و رویه‌اش سفید شود. در حالی که خمیر در حال پختن است، مواد لازم برای روی آن را آماده کنید.
برای تهیه‌ی مواد رویی تارت، در یک ظرف متوسط، کره را ذوب کرده، عسل، شیر، بادام، نارگیل و دارچین را به آن اضافه کنید و تا زمانی که به جوش آید، آن را مدام هم بزنید.
مخلوط تهیه شده را روی خمیر داغ پهن کرده،‌دوباره خمیر را به فر برگردانید و آن را به مدت 12 تا 15 دقیقه دیگر بپزید تا قهوه‌ای شود. (تا زمانی که مخلوط خودش را نگرفته، اجازه دهید که در فر بماند).

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید