عسل طبیعی

•    بیماری‌های دستگاه تنفسی و عسل
•    (بقراط) دانشمند طب سنتی یونان معتقد است: نوشابۀ تهیه شده از عسل برای جذب رطوبت و تسکین سرفه و سرماخوردگی مفید است. از سوی دیگر، ابن‌سینا معجونی از عسل و گردو برای درمان سرفه‌های مزمن و معجون گلاب با عسل را برای سل ریوی تجویز نموده است.
•    ایوریش و اودین تسف مطالعاتی روی گروهی از بیماران سل ریوی انجام داده‌اند. آنها به بیماران روزانه (150-100 گرم) عسل می‌دادند. درمان این گروه از بیماران را با بیمارانی که عسل در رژیم غذایی آنها دیده نمی‌شد مقایسه و ملاحظه کردند. گروهی که عسل خورده بودند، افزایش وزن پیدا کردند و خونشان پررنگ‌تر گردید، نیز حالت سرفه‌های آنها کاهش و آرام گرفت و از کندی و سنگینی بدنشان کاسته شد.
•    مُلادینوف نتایج مثبت درمان التهاب حنجره ونای و نایژه‌ها را با عسل تایید نموده است.‌
•    فیهه و زایس و فیِلیپس معتقدند که عسل نقشی مؤثر در درمان سرفه مزمن و مدام (خروسک) و التهابات را نیز دارد. آنها عسل را برای درمان التهاب‌های حنجره و مری مفید دانسته‌اند. فرانکه محلول روغن‌های معطرۀ فرار و مواد آلی‌تر پن‌ها در عسل را عنصر محافظ حنجره، گلو، نای، نایژه‌های ریوی و یک داروی ضدمیکروبی می‌دانند.
•    استنشاق محلول بخار عسل یا بخور (کیزل‌اشتاین) در درمان آسیب‌های ریوی مفید است. زیرا استنشاق بخار محلول در تماس با ترشحات جامد نایژه‌های ریه آنها را از حالت جامد به مایع تبدیل می‌کند، علاوه بر آن وظایف ریه‌ها را آسان و بهبود می‌بخشد. بتروسوفا با محلول عسل مرکب از (5 سی سی محلول عسل + 20-10% محلول کربنات کلر 10% به مقدار 2 سی سی + محلول دیمدرول 1%-2/0 سی سی) توانست کودکانی را که بیماری ریوی مزمن داشتند، درمان کند. او از این نسخه درمانی نتایج مثبتی به دست آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید