عسل طبیعی

 راه های بسیاری برای تهیه میله های آب نباتی با شکلات، دانه ها، ذرت بو داده، آجیل ها و برنج پف کرده وجود دارد، که می توان گرده یا حتی لارو را اضافه کرد. برای جایگزین کردن بخض شکر (قندها) با عسل، به دستورالعمل فصل دو توجه کنید.
در ذیل دستورالعمل عمومی از همان منبع گرانول ها است و بطور قابل توجهی می توان برای ذائقه ها، طعم های مختلف یا غیر آن تغییر داد.
اجزاء ترکیب با نسبت حجمی:
عسل         سه،       کره                                        چهار
آب     سه دهم،       شکلات نیمه شیرین ذوب شده        سه
مغز بادام خرد شده (یا سایر آجیل ها، لارو یا گرده)         شش تا چهر
آجیل های کشمش، یا لارو خیلی ریز شده                  یک
حلال های آجیل هایی از قبیل بادام، فندوق و کشمش
اگر طعم برشته شدن ترجیح داده می شود، این آجیل ها را ابتدا به عسل افزوده سپس آب و عسل را مخلوط کنید. و یا آنها را روی یک تخته دایره ای گرد شده یا ماهی تابه پهن کرده و شربت پخته شده را روی آنها بریزید.
عسل، گرده و آب را در یک دیگ بزرگ حرارت دهید. سریعاً بپزید و برای ده دقیقه یا تا موقعی که مخلوط به دمای 150 درجه سانتی گراد برسد مدام هم بزنید. آجیل ها و لاروها را سریعاض اضافه کرده و در ماهی تابه یا ورقه گرده شده بریزید یا شربت را روی آجیل ها یا روی تخته آمیخته به کره بریزید.
وقتی عمدتاً سرد شدند، پودر گرده را روی آن بپاشید و شکلات را روی آن بمالید، وقتی شکلات سفت شد، ذره های ریز آجیل های خرد شده لارو یا گرده را روی آن بپاشید. پس از سرد شدن، تکه تکه کرده و تک تک آنها را بپیچید.
به منظور تشکیل میله ها یا اشکال استوانه ای، شربت را در درون قالب های کره ای شده (آغشته به کره) بریزید. قبل از اینکه کاملاً سرد شوند، این میله ها را می توان در شکلات ذوب شده غوطه ور کرد و هر یک از موادی که در بالا اشاره شد به منظور تزیین کردن روی آن پاشید. در مورد عمل پوشش دادن می توانید به بخش دستورالعمل ها در فصل دو مراجعه کنید. بسیاری از مناطق شیرینی ها و آب نبات های ویژه خودشان را دارند. گرده می تواند در بسیاری از این دستوورالعمل ها بکار رود. به منظور حفظ ویژگی های ظریف گرده و همچنین فواید آن استفاده از گرده باید در انتهای عمل فرآیند کردن و اولین فاز سرد کننده اتفاق بیفتد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید